„To prostě umí vymyslet jenom u nás," zlobí se asi padesátiletý Josef, poté, co se v Belgické ulici otočil s vozem. „To nemůžou dát nějakou pořádně viditelnou značku aspoň na ten spodní kruháč? Vždyť to je opravdu jak v Kocourkově," dál kroutí hlavou.

Nebyl sám, koho zaskočila stavba kruhového objezdu nedaleko bývalého podniku Liaz. „Na město se obraceli řidiči se stížnostmi," potvrdila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu. Stížností stále přibývalo, u stavby docházelo k nepříjemným dopravním zmatkům.

„Je nutné nejpozději na kruhovém objezdu u čerpací stanice Shell výrazně upozornit řidiče, že cesta na Liberec kolem Liazu je z Jablonce neprůjezdná. Jedná se o nejvýraznější dopravní zásah ve městě a je třeba, aby řidiči věděli, kudy se dostanou z města. Zvlášť když jde o takto exponované místo," zlobil se primátor Beitl nad nedostatečným dopravním značením.

O situaci osobně informoval i hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu.

Novou okružní křižovatku na krajské silnici III. třídy staví stát, a to prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR, protože se dotčený úsek silnice připravuje na parametry silnice I. třídy. Po dostavbě přeložky silnice I/14 přes Kunratice, bude toto silnicí I. třídy.

„Značení je takové, jaké bylo povolené. Myslím si, že je dostatečné - pokud se řidič věnuje provozu a sleduje dopravní značení," říká vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Jan Čáp.

Dopravní značení povolil Magistrát v Jablonci nad Nisou.Liberecký kraj pouze vydával stavební povolení na stavbu nové okružní křižovatky na budoucí silnici I. třídy.

Zavřená i Maršovická

Další objížďka, se kterou musí počítat velké množství řidičů, se týká ulice Maršovické. Společnost Severočeská vodárenská společnost tu provádí rekonstrukci kanalizace a vodovodního potrubí.

„Rekonstruovaný vodovod a kanalizace v Maršovické ulici zajistí do budoucna bezproblémové zásobování pitnou vodou i odvádění odpadních vod pro připojené obyvatele. Rekonstrukci našich sítí provedeme před naplánovanou rekonstrukcí komunikace," přiblížil Bronislav Špičák, generální ředitel SVS.

Práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 10. října.

Na dokončenou rekonstrukci vodárenských sítí naváže plánovaná rekonstrukce komunikace ve správě Krajské správy silnic Libereckého kraje.

V Jablonci jsou uzavřeny dále ulice Nádražní, Skřivánčí, Na Čihadle, Ladova, Dlouhá či Pomněnková.