Často se totiž stává, že mu buď jeden vyberou sami a u toho ho drží a nebo naopak. Převážejí ratolest z jednoho kroužku na druhý. Ani jedno není ale správně.

V září zase budou rodiče rozhodovat o tom, kam všude bude jejich syn nebo dcera v týdnu, po vyučování, docházet.  Někdy to ale přehánějí.

Co dělají špatně

Hitem rodičovského zájmu bývá třeba  tenis. Na otázku, jak to řeší rodiče, když chtějí mít doma úspěšného tenistu, odpověděl Milan Hajátko, prezident jabloneckého tenisového klubu ČLTK. „Je spousta rodičů, kteří v životě nic nedokázali a teď se chtějí zviditelnit ve svém dítěti. A to je špatně. Vždycky je to o talentu, píli a spoustě práce. Ale zájem musí mít hlavně dítě samo," vysvětlil  Hajátko.

Zdůraznil také, že je rozdíl, zda se jedná o individuální nebo kolektivní sport. „O tenis je velký zájem. Je důležité si ale uvědomit, že je to sport individuální a že všechno je pak jen na jedné osobě. Nejdůležitější pro úspěch dítěte  je hlavně fungující  rodina a podpora," dodal prezident.

Nepřetěžovat!

Připomenul také, že je vhodné k jednomu koníčku hledat  další, ale s mírou. „Jsou ale i případy, že děti nakonec skončí díky velkému chtění rodičů. Dítě je pak  už v patnácti opotřebované a ztratí zájem,"  upozornil Milan Hajátko.