V dnešní době něco nevídaného za celých pět let se nezvedla cena víkendové rodinné jízdenky v Jablonci n. N.„A víte, že o tom pořádně ani nevím? Všechno pořád zdražuje, i doprava. Po městě se často projdeme i pěšky," odpověděl na otázku ohledně autobusové dopravy ve městě pětačtyřicetiletý Karel. „Půjdu se na to ještě před víkendem zeptat."

„Víkendové rodinné jízdenky za zvýhodněné ceny město nabízí už od roku 2009," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu. K dostání jsou jízdenky za příznivé a stále stejné ceny v pokladně autobusového nádraží a v Jabloneckém kulturním a informačním centru v budově bývalé fary.

Rodinné víkendové jízdenky město připravilo společně s provozovatelem městské hromadné dopravy. „Jde vlastně o skupinovou slevu pro rodiny s dětmi platící každý víkend od páteční druhé hodiny odpolední do nedělní půlnoci," vysvětlila náměstkyně Soňa Paukrtová.

Rodinná víkendová jízdenka je v prodeji ve dvou cenových relacích. „Za 52 korun pořídíte jízdenku pro jednu dospělou osobu a jedno až dvě děti. Za 66 korun zakoupíte jízdenku pro dva dospělé a jedno až tři děti,"konstatuje manažerka prorodinné politiky Simona Hušková.

„Jízdenky jsou přenosné a je možné je po označení použít v celé síti jablonecké MHD po celý víkend. V Jablonci jsou v prodeji od roku 2009 za stále stejnou cenu, celý projekt vznikl v souvislosti s udělením titulu Obec přátelská rodině v roce 2008.

Koupit je lze v pokladně autobusového nádraží a v Jabloneckém kulturním a informačním centru v Kostelní ulici: „Víkendové jízdenky máme a nabízíme je, zakoupit si je mohou Jablonečané i turisté. Pro rodiny cestující po Jizerkách jsou určitě výhodné. Je škoda, že je lidé více nevyužívají," sdělila Regina Fučíková z JKIC.