Na svém posledním zasedání před výměnou postů, schválilo zastupitelstvo finanční dar pro úspěšný sportovní podnik JBC 4X Revelation. Celkem padesáti tisíci korunami přispěje město Jablonec na tento významný fourcrossový podnik, který láká mezinárodní účastníky a na několik tisíc fanoušků.

Záměr poskytnout dar předtím již projednával finanční výbor ve svých finančních změnách. „Šlo o soutěž na horských kolech. Sjezd se uskutečnil na Dobré Vodě a byl pořádán v červenci 2014. Druhý ročník měl navíc velký úspěch. Jde o účast asi 8 až 9 tisíc lidí, kteří se přišli podívat. Příspěvek 50 tisíc korun je skutečně symbolický," připomenul zastupitelům primátor Petr Beitl o jakou akci se jedná.

Bude v Jablonci Mistrovství světa?

Samotný třetí ročník je samozřejmě v plánu a Tomáš Slavík, který je naším nejlepším fourcrossovým závodníkem a má na kontě světové tituly, chystá něco speciálního.

„Máme v kapse připravenou ještě jednu záležitost, která by mohla tuhle akci posunout ještě do dalšího levelu. To si ale zatím nechávám pro sebe," nechtěl prozradit hlavní tahák pro rok 2015, jehož by se fanoušci mohly dočkat. Uvidíme tedy, zda se v Jablonci dočkáme Mistrovství světa.

Při hlasování nebyl nikdo ze zastupitelů proti a dvadvaceti hlasy byl schválen tento finanční příspěvek. Osm zastupitelů totiž nebylo jednání přítomno.

Jak primátora Beitla, tak i Tomáše Slavíka jste mohli 25. října vidět v pořadu Cyklotoulky, který odvysílala Česká televize. Také v tomto pořadu štáb zavítal na trať na Dobré Vodě, jejímž autorem je právě úspěšný jezdec.