"Lyžaři a nejen ti už dlouho po takovém opatření volají," informoval starosta Bedřichova Petr Šmaus. Jedná se o opatření první v republice.

Opakovaně provozovatelé Jizerské magistrály upozorňují její uživatele na to, aby dodržovali ve stopách čistotu a pokud se v nich prohání se svými čtyřnohými miláčky, ať po nich také uklízejí. Značení, která se dnes na trati nacházejí, ale pejskaři často nerespektují. Tak, jako musí mít v lese svého miláčka na vodítku, měl by mít svého psa zabezpečeného i lyžař. Měl by být ohleduplný k tomu, co pro něho vytvořili jiní, co udržují a co také stojí nemalé peníze.

I chůze zimních turistů v lyžařské stopě je ztvárněním neohleduplnosti lidí. Skupina často úmyslně přehlíží značení, která jsou na trati umístěna a která vyzývají, aby nevstupovali do lyžařské stopy. A ohleduplnost se týká i úklidu po psech. Les všechny exkrementy nepozře.

A tak se stane, že lyžařská rodina s dětmi sbírá po pádu svoji ratolest zrovna v místě, kde před chvíli vykonal svoji potřebu nějaký chlupáč.

K dispozici by lyžaři se psy měli mít trať dlouhou až šest kilometrů s nástupem na Maliníku.

„Je to o slušnosti. Takový člověk ničí to, co jiný udělal. Věřím, že tento úsek v příští sezoně otevřeme a potěšíme jím všechny milovníky lyžování," věří starosta.

Lyžování se psy je příjemná relaxace. Někdo se ale psů bojí. Je dobře, že budou mít brzy svoji lyžařskou stopu.