Festival se konal v uničovském kině Družba a trval tři dny. „Naše malá delegace filmotočů do Uničova vyrazila vůbec poprvé za inspirací a poznáním kolegů z našeho oboru," sdělil Jan Hušek.

Festival se skládal ze dvou dnů promítání soutěžních snímků a účastníci byli rozděleni do tří kategorií: amatérský film tvůrce do 20 let, amatérský film tvůrce do 30 let, neamatérský film do 30 let. Jan Hušek spadal do druhé kategorie, protože mu v době natáčení Babky bylo 21 let.

Porotu v soutěži Mladá kamera tvořili Martin Čihák, Milan Šebesta, Jaroslav Žváček, Jiří Sádek a Jan Balej. Na festivalu bylo možné také zhlédnout několik filmů, s kterými přijeli na diskuzi i tvůrci. Jednou z nich byla třeba Polednice jednoho z porotců, Jiřího Sádka.

Vyvrcholením festivalu se pak stalo slavnostní předávání cen tvůrcům amatérských filmů, o kterých rozhodla porota a diváci. Jan Hušek, který byl přijat i na dokument na pražskou FAMU, obsadil s filmem Babka druhé místo ve své kategorii a cenu diváků mladé kamery.

„Je to pro mě skvělý výsledek, vůbec jsme sem nejeli soutěžit, ani nás nenapadlo, že bychom mohli něco vyhrát. Začali jsme o tom uvažovat až v momentě, kdy mi kamarádka psala z kina, že Babka měla velké ovace v publiku," svěřil se autor.

„Mám hlavně radost, neboť jsou to právě semilští filmotoči, kdo mě dovedli k takovému úspěchu. Nebýt toho že se vzájemné podporujeme, nic takového bych nedokázal," uvedl překvapený, ale potěšený Jan Hušek.

(pjs)