Muzikálové melodie, baletní vystoupení, taneční čísla, to všechno viděli návštěvníci koupaliště v Huti. Pohodu u vody jim nečekaně zpříjemnilo také vystoupení baletní přípravky Národního divadla v čele s baletním mistrem zvučného jména Liborem Bernklau.

„Učím v baletní škole Národního divadla. Letos jsme poprvé jeli na soustředění do Zásady. Výborné podmínky v tělocvičně a dnes tady na koupališti nám daly možnost připravit závěrečný program pro rodiče, kteří si už dnes pro děti přijeli," uvedl  lektor.

Vedle baletu působí  ještě jako pedagog na Ježkově konzervatoři, kde učí  muzikálový obor. „Chtěl jsem, aby děti procvičovaly nejen baletní výstupy, ale vyzkoušely si také zpěv, tanec  a herecké akce. A právě to jsme rodičům i návštěvníkům místního koupaliště předvedli," uvedl Libor Bernklau.  V přírodním prostředí a za třicetistupňového vedra všichni ukázali, že balet Národního divadla v nich má dobré zálohy. A to hlavně díky svému učiteli.

Libor Bernklau pochází z Prahy. Čtrnáct let tančil jako sólista. Ztvárnil  role milovníků, princů i jiné. Jako sólista hostoval v Japonsku, v Rusku, Itálii a mnoha dalších zemích. „Mojí vysněnou rolí byla postava Romea. Tančil jsem ji na své narozeniny. Tanec je můj život, hned bych ho studoval znovu, i když bolí a je to nevděčná profese. Kolem třicítky už musí totiž baleťák  pomalu myslet na důchod," připomenul mistr.