Skupina mužů protestujících proti migrační vlně si navlékla kukly a házela petardy na průvod příznivců migrace.

Jaký je váš dojem z incidentu?
Žádný. Z obou stran šlo o horké hlavy. Reálné řešení je donutit neschopné politiky v rámci EU, aby konečně uzavřeli hranice a vykázali z Evropy ekonomické migranty.

Proč jste se objevil na videu?
Měl jsem namířeno k demonstraci na Hradčanském náměstí. Byl jsem zvědavý, co se tam bude dít. Přijel jsem do Prahy a zaparkoval auto v Senátu. Procházel jsem zrovna kolem sněmovny, když mě dohonila skupinka demonstrantů. Nebyli ničím nápadní. Slyšel jsem, jak se baví o nebezpečí benevolentního přijímání nelegálních migrantů v Evropě.

Kam jste šel vy?
Pokračoval jsem ke starým zámeckým schodům. Skupinka prošla kolem mne. Na videu je vidět, jak jsem se objevil za skupinou, protlačil jsem se kolem nich a šel dál k zámeckým schodům. Z druhé strany přicházel dav, slyšel jsem němčinu. To byli zastánci migrace. Na schodech jsem se zastavil a pozoroval následující divadlo.

Jak došlo ke střetu?
Ti, co jsem potkal v ulici, si nasadili masky. Vzájemné pokřikování obou skupin skončilo v házení jakýchsi dělobuchů a začala mela. Policistů bylo na místě málo. Snažili se od sebe obě skupiny oddělit, ale to bylo nad jejich síly. Policisté se chovali profesionálně. Po chvíli jsem zaslechl dusot a po zámeckých schodech dolů běželi policejní těžkooděnci, kteří od sebe obě znesvářené skupiny oddělili.

Na videu je i komentář, že skupinka, kolem které jste šel i vy, byli policejní provokatéři. Je to možné?
To si mohou vymyslet jenom mentálně retardovaní jedinci. Proč by to policie dělala? Každý tušil, že na obou stranách jsou bláznivé horké hlavy. Policie měla práce nad hlavu, všechno uhlídat.

Proč tedy je na videu komentář obviňující policii z útoku?
Pokud jsem to správně pochopil, video komentovali tzv. sluníčkáři, promigrační skupina. Obvinili policii, že proti nim zaútočila převlečená za demonstranty. Protože tam byl jeden nebo dva, kteří skupinku koordinovali.

Čeho to je důkaz?
Že se ti lidé chovali jako zvířata, které někdo vedl. Ve zpravodajství nakonec z toho byla jedna věta: První vážnější potyčka mezi příznivci a odpůrci migrace se odehrála odpoledne na Malé Straně, kde po sobě házeli lahve a dlažební kostky.