Akce se konala opět ve Spolkovém domě. Většinou se do nabídky bohatého programu zapojují hlavně aktivní ženy, ale najde se i pár odvážných mužů. „Seniorky přispívaly jak mohly, bylo to opravdu od srdíčka. Některé potraviny přebíraly, jiné kontrolovaly záruční lhůtu a třídily," dodala Svobodová.

Ve sbírce se objevily především potraviny trvanlivé, těstoviny, rýže, paštiky, konzervy nebo káva a čaj. „Některé ale napekly také velikonoční koláčky, aby si mohli v Naději o svátcích trochu osladit život," uvedla předsedkyně Rady starších.

Jablonecké seniorky a senioři, kteří docházejí do Spolkového domu, si na nedostatek programu nemusejí stěžovat. Každý si určitě vybere to, co je mu nejbližší. Třeba nedávno díky nim začal vstupní prostor domu dýchat velikonoční atmosférou s pořádným předstihem.

„Ženy opět odvedly úžasnou práci. Při přípravě velikonoční výzdoby ušily vajíčka všech velikostí od malých až po pštrosí. Byla to opravdová manufaktura, každá z nich dělala něco a práce jim šla jako na drátku," chválila aktivní seniorky Blanka Svobodová.