Dovršilo vaše dítě věku tří let, vám přestanou vyplácet rodičovský příspěvek a rády by jste do práce? Někdy je to jen na vás, jinde pomohou.Mateřská škola a větší počet dětí, to v Rychnově problém již několik let. Boom dětí, které mají nastoupit do mateřské školky, v Rychnově nepolevuje. „Již loni jsme lidem slíbili, že nedostatek kapacity ve školce musíme řešit," popsal Jaromír Pelán zastupitelům města.

A protože jsou rodiče neoblomní a zdejší radnice chtěla problém řešit, přišlo město s řešením. „Jde vlastně jen o tři děti, které dovršily tři roky a ve školce není místo. Proto jsme schválili finanční podporu pro jejich rodiče," přiblížil starosta Rychnova František Chlouba.

Město přispěje na hlídání dětí soukromou agenturou v rozsahu osmi hodin denně v pracovní dny. Počítá s tím, že od 1. dubna do letních prázdnin proplatí až 75 tisíc korun.

„Což je logický krok vzhledem k tomu, že dalším řešením byla přestavba podkroví objektu, kde se nachází škola i školka. Už teď totiž víme, že již v příštím roce se počet předškolních dětí sníží a školka by nebyla naplněná," vysvětlil starosta.

Rodiče dotčených dětí budou za hlídání z vlastního rozpočtu hradit jen částku, jakou by zaplatili za to, kdy dítě chodilo do zdejší školky, tedy tři sta korun měsíčně. Pětasedmdesáti tisícový rozpočet města by měl doplatit hlídání.

Rychnovskou školku navštěvují i děti ze sousedního Pulečného.