Již 14. slavnosti vratislavického piva Konrad připravuje Vratislavický pivovar na sobotu 29. června 2013 od 13 hodin. Pro letošní ročník je připraveno několik novinek. Některé jsou drobné, některé jsou zásadní.Návštěvníci, kteří chodí na slavnosti do Liberce Vratislavic pravidelně, budou překvapeni novým uspořádáním. Tam, kde dřív bývaly kolotoče, bude letos pódium a naopak. Malé výčepní stánky budou nahrazeny velkou pivní halou, kde pod jednou střechou najdou na třiceti pípách všechny druhy vratislavických piv, včetně jednoho pivního překvapení- piva Spytihněv.

Spytihněv je silné (14°) a speciálně chmelené pivo. Na rozdíl od běžných piv je Spytihněv za studena dochmelován v ležáckém tanku. Nejedná se o dochmelování chmelový extraktem, ale o klasický hlávkový chmel typicky české odrůdy Žatecký poloraný červeňák. Chmelové šištice se nejméně měsíc „louhují" v pivu, aby jej udělaly aromatičtějším a hořčejším.

Hudební program slavností se připravuje hned na dvě pódia a svůj hudební styl si tu určitě najde každý. Hrát se bude od country a rocku v dívčím provedení, až po nejtvrdší hardcore. Hlavní hvězdou programu bude Michal Hrůza s kapelou Hrůzy. Jeho hity Budu ti vyprávět, Bílá velryba, Duše do vesmíru a další potěší snad všechny návštěvníky slavností.

„Pro návštěvníky z Liberce nebo Jablonce bude nově zajištěn půlnoční rozvoz autobusem domů," upozornil Pavel Regner z vratislavického pivovaru.

Pivovar Vratislavice v současnosti nabízí 12 druhů piv, které prodává nejen „kolem komína", ale i téměř celé ČR. Velkou část své produkce exportuje do zemí Evropy ale i za moře. V poslední době se výstav pivovaru pohybuje kolem 70 000 hektolitrů za rok.