„Samozřejmě může přijít kdokoli. Večerní koncert pro všechny se uskuteční druhý den, v pátek od půl deváté večer," zve krajská radní Ivana Hujerová.

Bubenická dílna - zdejší jedinečnost

Bubenickou dílnu, která se již třináctým rokem stává součástí praktikované muzikoterapie pro handicapované děti, pro město Smržovku zajišťují bubeníci Pavel Fajt a Miloš Vacík se svými domácími i zahraničními hosty.

Bubenický workshop se skládá vždy z teoretické části (představení bubeníků a jejich specializace, seznámení s druhy a výrobou bubnů, úvod do bubenických „not") a z části praktické koncert profesionálních bubeníků, bubnování dětí na vlastní donesené nástroje, bubnování dětí na profesionální bubny, nakonec společná improvizace. Vstup je díky Libereckému kraji vždy zdarma, přístup do budovy bezbariérový.

Dílna je určena dětem a dospělým s handicapem z Jedličkova ústavu v Liberci, z Evropského výtvarného centra Sněženka ve Smržovce, z Domova Maxov, Ústavu sociální péče v Dolní Poustevně a dalším jinak znevýhodněným skupinám mládeže i dospělých .