„Báli jsme se , aby to nekoupil nějaký spekulant a nevznikla tam třeba ubytovna," vysvětlil Marek Hotovec, starosta Smržovky, pohnutky, které vedlo radnici vstoupit do dražby areálu bývalého výrobce dopravních značek Viaflex.

Firma zkrachovala již před třemi lety. „Smržovka od první chvíle vyhlášení dražby projevovala velmi seriozní zájem," přiblížil Michal Skuhra, manažer společnosti Naxos, historicky největšího dražebníka v zemi.

K výhodám komplexu o celkové výměře více než 6 200 metrů čtverečních patří podle Skuhry i jeho poloha v bezprostřední blízkosti centra města.

Smržovka chce tento komplex využít pro více účelů mimo jiné jako sběrný dvůr či jako zázemí pro sypače, pluhy, radlice a další silniční techniku. Cena se z vyvolávací ceny 2,8 milionu korun vyšplhala v licitaci na konečných 3,54 milionu. Pro město, které letos hospodaří s rozpočtem 45 milionů korun, to nejsou malé peníze.

„Další využití budeme teprve hledat," řekl starosta. Na dražbu se podle něj radnice připravovala a snažila se ušetřit co nejvíc peněz. „Na zaplacení jsme použili peníze z loňského přebytku hospodaření města, kdy na účtech zbylo přes sedm milionů korun," dodal Hotovec.

Ve Smržovce se v poslední době prodaly i areály zkrachovalé textilní továrny Seba T Tanvald. „Obě továrny ve Smržovce už se nám podařilo prodat a také závod v Plavech už má kupce a čekáme jen na doplacení kupní ceny," doplnil Michal Skuhra.

Průmyslové areály Seby T ale Smržovka kupovat neměla. „Nejsou přímo v centru a neměli bychom pro ně využití, navíc jsou příliš velké," vysvětlil smržovský starosta Hotovec.