Krásné počasí uchlácholilo spoousty řidičů a ti hromadně přezouvali své plechové miláčky do letního obutí.

V úterý však zažili mnozí z nich horké chvilky. Vydatné sněžení způsobilo, že se především na silnicích nižších tříd sníh drží a vytváří mazlavou hmotu.

Drobné nehody jsou hlášeny z mnoha míst, například pod Dolní Černou Studnicí sjelo auto do příkopu. Důvod? Kombinace sněhu a letních pneumatik.

Aprílové počasí přineslo do Jablonce sníh

Do ulic vyjela úklidová technika technických služeb a do rajónů nastoupili hned ráno i ruční pracovníci, kteří uklízejí sníh z chodníků.„Ačkoli se už plán zimní údržby, který končí 31. března, na toto období nevztahuje, byly technické služby připraveny a na náš pokyn okamžitě nasadily techniku a začaly uklízet jablonecké ulice, tak abychom zajistili průjezdnost města," chválí náměstek primátora Miloš Vele součinnost.

"Většina řidičů už přezula na letní pneumatiky, a ačkoli silnice uklízíme, venkovní teploty a srážky komplikují sjízdnost, apelujeme proto na opatrnost řidičů i chodců," apeluje Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

V Libereckém kraji napadlo ráno do pěti centimetrů sněhu. Sněžení zkomplikovalo dopravu v celém kraji, největší problémy byly na silnicích 10 a 14 z Jablonce nad Nisou na Tanvald a Harrachov. Řada motoristů už totiž přezula na letní pneumatiky a měli problém vyjet stoupání.

Ráno musely vyjet i sypače na hlavní silniční tahy. "Většinu techniky už máme přestavěnou, na každý okres teď už máme tři auta pro podobné případy," řekl Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje. Problémy podle něj měla auta také ve stoupání mezi Libercem a Jabloncem a na silnici přes Ještěd. "Můžeme být jen rádi, že se nesplnily hrozby meteorologů, kteří očekávali přes noc až 20 centimetrů sněhu, to by byl mnohem větší problém," dodal Pospíšil.

Sněhové přeháňky očekávají meteorologové ještě v noci na středu a k ránu může i mrznout. Motoristé, by proto měli být zvlášť opatrní. Teď už se ale v kraji oteplilo a sníh na silnicích roztál. Hlavní tahy jsou jen holé a mokré. Teploty se ale pohybují jen pár stupňů nad nulou a motoristé na letních pneumatikách by proto měli jezdit opatrně.