„Co vám mám říkat, žije se tady jako v kterémkoliv paneláku. Sousedé jsou milí, máme tu dobré vztahy," pochvaluje si Sobotka. Lidé v domě jeho názor sdílejí. Sousedé, které Deník v domě zastihl, si na manželský pár nestěžují. Prý o nich sotva vědí.

Sobotka bydlí v paneláku na sídlišti. Dvě místnosti mu stačí.„Paní Sobotkovou potkávám, je to moc milá paní. Ale pana Přemysla skoro vůbec. Když už se tu ukáže, jedou někam pryč," svěřila se našemu listu postarší nájemnice.

Rozhodnutí bydlet v panelákovém bytě učinil senátor už před lety. Žít v bytě je totiž praktické.

„Je to naše svobodné rozhodnutí, nevidím v tom žádný hendikep. Jednou budu taky starý a bydlet v domě s výtahem je výhodné," odpovídá Sobotka na dotaz Deníku, proč nežije důstojněji.

Byt byl původně družstevní, před časem jej Sobotkovi odkoupili. Krom toho patří ještě oběma manželům garáž, kterou kdysi Sobotka pomáhal sám stavět.

Život na lidnatém sídlišti je podle Sobotky úplně obyčejný. Obratem ale dodává, že stejně většinu času stráví ve služebním bytě v Praze, který mu jako senátorovi náleží. A o víkendech, kdy přijíždí do Liberce za manželkou, prchají na jejich chatu do Harrachova. Tu Sobotkova manželka zdědila po rodičích.

Sobotka bydlí v paneláku na sídlišti. Dvě místnosti mu stačí.

„Manželka se stará o vnitřek, já mám na starost zahradu," říká Sobotka. Tu mu v posledních měsících rozryl jezevec. Zvířeti vyhlásil Sobotka válku. „Ten jezevec je větší zlo, než jezevec z Vysočiny," naráží na protikandidáta Miloše Zemana. „Měl jsem od něj úplně přerytou zahradu. Myslivci mi potvrdili, že je to práce jezevce. Ale ten je až do září chráněný, takže jsme museli volit humánní metody boje," směje se senátor. Aby zvíře vypudil, sehnal si Sobotka tygří trus. Jenže na ten zvíře nereagovalo. „Tygra nikdy neviděl, tedy mu to asi smrdělo jako normální trus. Tak jsem dal na rady odborníků a teď sháním trus rysa ostrovida," svěřuje se Přemysl Sobotka. Jestli byl vůči jezevci úspěšný, se dozví zjara, jakmile půda povolí. Tou dobou už bude dobojován i jeho druhý souboj s jezevcem, tentokrát ovšem s tím z Vysočiny.