Výhled z atletického stadionu, pohledy na přehradu a velká jablonecká náměstí. To vše a ještě více si může zájemce prohlédnout na webu Jabloneckého kulturního a informačního centra (JKIC).

Na stránkách www.jablonec.com mohou zájemci konkrétně prohlédnout jedenáct míst Jablonce.  Opravdu ptačí pohled umožní například virtuální rozhled z věže radnice nebo z věže Horního náměstí. Dále si prohlédnou nejvýznamnější náměstí Jablonce a samozřejmě přehradu.  Součástí virtuální prohlídky je i mapa města s interaktivním označením místa, které lze virtuálně navštívit.

„V Jablonci se do projektu prozatím zapojilo i Muzeum hraček a nemocnice, kde si návštěvníci stránek mohou prohlédnout například vybavení jednotlivých pracovišť," přiblížila Věra Dobrovská z (JKIC).
O prohlídky mají zájem další subjekty, které se postupně objeví i v interaktivní mapě.

Jak to funguje?

Na rozdíl od běžné fotografie si prostřednictvím virtuální prohlídky se dá plynule prohlédnout celý prezentovaný prostor s rozsahem 360 stupňů. Virtuální panoramatická fotografie tak umožňuje návštěvníkovi libovolný pohled všemi směry, přibližování či oddalování objektů.

Virtuální prohlídky jsou hitem posledních let a pocházejí z anglického originálu „virtual tours". V podstatě se jedná o prostorová digitální zobrazení skutečného prostoru. Mají skvělou informační hodnotu a představují opravdu reálný pohled do prostoru.

Tuto virtuální prohlídku pro společnost Jablonecké kulturní a informační centrum vytvořila firma Pano3D, která je špičkovou agenturou v oboru a kvalitními virtuálními prezentacemi se zabývá již přes 7 let. Pracuje pro významné partnery a velké společnosti, jako je např. Škoda Auto, výrobní závod Walmark, Vysoké učení technické v Brně, síť nemocnic AGEL v ČR i SR a mnohé další, nyní to bude cca 900 klientů.

Nafotili již celkově přes 500 objektů a scenérií ve čtrnácti zemích světa. Firma se snaží projekt stále doplňovat, rozšiřovat a přinášet vám další tradiční i netradiční pohledy a výhledy na překrásnou magickou krajinu a kulturní památky mikroregionu ležícího na rozhraní Českého středohoří, Českého Švýcarska a Lužických hor.