Počasí přeje nejen rekonstrukčním pracím uvnitř nemocnice, ale i ve venkovních prostorách. Po letních rekonstrukcích operačních sálů, chirurgické JIP, parkovacích ploch v areálu a vjezdu do areálu u bývalé vrátnice probíhají další stavební práce.

Celkově je rekonstruována provozní budova naproti „červené" mateřské školce. Budova je zateplená, bude mít novou fasádu a pracuje se také na zateplení střešního pláště. „Na provozní budově budou vyměněna všechna okna, upraveny vnitřní povrchy a příčky. Práce zde plánujeme podle počasí dokončit do konce letošního roku," přiblížila Petra Hybnerová, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec.

Od minulého pátku 31. října probíhá rekonstrukce ve 3. patře interního oddělení včetně JIP. Pacienti i personál se mohou těšit na nové podlahy, dveře, vymalování pokojů i zázemí pro personál. „Na interně plánujeme práce dokončit do neděle 23. listopadu," přiblížila Eva Hybnerová. Z těchto důvodů je v jablonecké nemocnici uzavřena koronární jednotka (JIP). O pacienty, jež potřebují specializovanou péči tohoto oddělení, se v současné době starají okolní nemocnice.

U budovy Centra doléčování a rehabilitace v Tanvaldu probíhá v současné době úprava venkovních ploch. Opravena bude část příjezdové cesty, parkovací plochy a nově vytvořeno venkovní posezení pro pacienty.

Rekonstrukce urologické ambulance, která se skládá ze tří místností, bude v přízemí nemocnice zahájena v pátek 7. listopadu S ukončením počítají do konce listopadu. Provoz ambulance je v době stavebních prací zajištěn bez přerušení. Počítat je třeba se zvýšeným hlukem a omezenějšími prostorovými podmínkami. Rekonstrukce se bude týkat také takových úprav prostor ambulance, aby bylo zvýšeno soukromí pacientů při vyšetřeních.

„V letošním roce nás čeká ještě výměna CT na radiodiagnostickém oddělení. O přesném termínu odstávky budeme veřejnost ještě informovat. Předběžný termín je plánován na konec listopadu do poloviny prosince 2014," dodala mluvčí nemocnice