Strážníci chytili muže při krádeži parapetů

V neděli 11. ledna krátce před půlnocí zaznamenali jablonečtí strážníci muže, který když je uviděl, odhodil nářadí. Strážníci ho tedy vyzvali k prokázání totožnosti a zároveň prohlédli okolí, kde ležely dva měděné parapety. Na místo přijeli také policisté, kterým se muž po chvíli doznal, že z nedalekého domu parapety odcizil. Policisté si celou věc převzali k dalšímu šetření. „Odcizil dva měděné okenní parapety v hodnotě 8 800 korun a na poškození budovy způsobil škodu 2 250 korun. Podezřelému vzhledem ke skutečnosti, že byl již v uplynulých třech letech za takový čin pravomocně odsouzen, hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," doplnila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Muž se pokoušel dostat do přízemního bytu

Do přízemního bytu v panelovém domě v ulici Budovatelů se v pondělí 12. ledna podvečer přes lodžii dobýval muž. Strážníky na to upozornil volající, který situaci sledoval z balkónu svého bytu. Strážníci okamžitě vyrazili na místo. „Strážník Sedliský vyzval muže, kterého zahlédl rozbitou lodžií, aby prokázal svoji totožnost," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu. Muž se neustále dožadoval vstupu do bytu se slovy: „Já tady bydlím." Na parapetu okna ale ležely pracovní nástroje a muž byl oblečen do kalhot, bundy a zimní vlněné čepice, na zádech měl batoh. V bytě se nesvítilo a vstupní dveře do lodžie byly evidentně uzavřeny. Strážníci tedy muže vyzvali, aby se legitimoval a situaci vysvětlil. Muž tvrdil, že se chtěl do bytu dostat pro peníze a pro věci. Strážníci se domnívali, že došlo ke spáchání trestného činu, proto na místo přivolali policisty.

Na Tři krále chytil křeče do nohou, promrzl

Na Tři krále odpoledne vyjížděli strážníci na základě anonymního telefonátu do Vysoké ulice, kde měl na ulici ležet podnapilý muž. Oznámení se potvrdilo. „Na místě se skutečně nacházel promrzlý muž, který sdělil, že má křeče do nohou a už delší dobu nemůže vstát," přiblížili strážníci. Na bundě měl muž stopy krve. Strážníci zavolali záchranku, která si muže převzala k dalšímu ošetření.

Vynesli ženu na vozíku, nefungovala plošina

Pomoc zdravotně postiženým spoluobčanům je pro strážníky jablonecké Městské policie všední záležitostí. Na Tři krále podvečer požádali strážníky o spolupráci policisté, na něž se obrátila žena na vozíku v ulici Josefa Hory. Ta se nemohla dostat do domu, neboť nefungovala výtahová plošina pro imobilní osoby. Strážníci ženu i s vozíkem do domu vynesli.