Známé zpěvačce a držitelce zlatého slavíka Heleně Vondráčkové se v úterý dostalo pocty od České mincovny, která jí k jejímu padesátiletému jubileu na hudební scéně, nechala vyrazit omezenou sérii zlatých a stříbrných pamětních medailí s jejím portrétem. Stala se tak první popovou zpěvačkou, která se takovým kouskem může pochlubit.

„Práce na medaili pro mne byla ctí, protože písničky Heleny Vondráčkové zná každý a provázely mě celý život. Jsem rád, že se medaile povedla," shrnul autor návrhu Jaroslav Bejvl.

Obě varianty medaile nesou na lícní straně civilní portrét zpěvačky, na rubové je pak její podobizna z legendární české pohádky Šíleně smutná princezna. Zájemci mohou vybírat z půluncových a uncových medailí.

Protože se jedná o významné jubileum zpěvačky, rozhodla se společně s Českou mincovnou vytvořit speciální dárek pro své fanoušky. Pouze deset zájemců si budeme moci pořídit uncovou zlatou medaili ve speciální edici společně s jejím Best of CD.

„Měla jsem strach, aby se všechno stačilo do 3. září, kdy bude CD vycházet stačilo stihnout, ale podařilo se," libovala si zpěvačka. Sama navíc při ražbě glosovala celou situaci. „Už jsem vosková a teď jsem také zlatá na medaili,"  smála se po té, co se jí do ruky dostala první medaile.