Ani Jablonecko se nevyhne změnám jízdních řádů, které začnou platit již v neděli 2. září.

Nový dopravní terminál v Tanvaldě zcela nenahradí dnešní zastávku Tanvald, autobusová stanice. Blízkost obchodních center a relativně snadná průjezdnost dnešní autobusové stanice vedou k tomu, že otevřením terminálu nezmizí dnešní linky z autobusové stanice, a to ani ty, které přijíždí od Desné, Harrachova či Kořenova. „Ty budou nadále zajíždět jak na nový terminál, tak i na původní autobusové nádraží. V této souvislosti ale dojde ke změně názvu autobusové stanice na Tanvald, centrum," přiblížil zabudování terminálu do dopravy Ondřej Polák, manager PAD pro Liberecký kraj.

Některé linky, které už dnes kolem železniční stanice projíždějí, bez zásadních změn terminálem projedou i po jeho otevření.

U jiných linek pak vybrané spoje s vhodnou časovou návazností na vlak budou nově k terminálu prodlouženy.

„Zvláštní dopad bude mít terminál na linku 745 na Český Šumburk a Pustiny. Vzhledem k tomu, že zastávka Vítězná leží v těsné blízkosti terminálu, budou všechny spoje linky 745 vedeny přes nový terminál. Dosavadní zastávka Vítězná tak ztratí smysl a bude zrušena. Výchozí a cílovou stanicí pro linku zůstane nadále dnešní autobusové nádraží," doplnil Polák.

Na žádost školy a obce Kořenov je ve školní dny prodloužen spoj na sedmou hodinu ranní z Tanvaldu přes Kořenov až do Vysokého n. Jiz.

Ranní školní spoj přes Skuhrov a Huntířov pojede dříve. Pro umožnění přestupu na školní spoj Mladá Boleslav Semily v 7:22 ve Splzově pojede spoj z Jablonce přes Skuhrov na Železný Brod o 1 až 3 minuty dříve nově v 6:49 z Jablonce.