Pouze ODS by slovy českolipské starostky Hany Moudré, která stojí v čele krajské kandidátky, byla proti udělování výjimek. Případný problém by lidé (například matky samoživitelky) měli řešit formou sociální sítě. Diskutující se shodli i na tom, že peněz v současném zdravotnickém systému ČR je dostatek, špatný je ale systém, který dostatečně nekontroluje jejich tok . K úniku například dochází při nákupu přístrojového vybavení, nebo předražených léků.

Do diskuze vybrala Česká televize strany a hnutí, které by podle předběžného průzkumu překročily v předčasných parlamentních volbách pětiprocentní hranici. Ve studiu se sešli Pavel Ploc (ČSSD), Martin Komárek (ANO), Jan Farský (TOP 09), Hana Moudrá (ODS), Stanislav Mackovík (KSČM), Jana Hnyková (Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury), Miroslav Hudec (Zelení) a Jan Kamil Svoboda (KDU-ČSL).

Podle předběžných průzkumů vede v Libereckém kraji zatím s převahou ČSSD (29%) za nimi se řadí hnutí ANO 2011 (19,5) a třetí je TOP 09 s 19 procenty. Občanští demokraté by podle výzkumu mohli v Libereckém kraji získat až 17,5 procenta hlasu, komunisté 15,5 procenta a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 11,5 procenta. Až osm procent lidí by podpořilo zelené a 7,5 procenta KDU-ČSL. Pětiprocentní hranici by hypoteticky mohli v kraji překonat i SPOZ a Strana svobodných občanů. Jak televizní debata ovlivnila mínění voličů, přineseme v exkluzivním průzkumu agentury SANEP v pondělním vydání Deníku.