„Jen se na to podívejte. Už několik dní tady nebyla ani noha," zlobil se v srpnu starší muž, když se díval, jak se „pracuje" na místě bývalého autobusového nádraží v Železném Brodě.

Několik dnů, ba týdnů, v červenci a srpnu obyvatelé Železného Brodu poukazovali na fakt, že se na stavbě dopravního terminálu a zastávky u sokolovny nic neděje. Důvody jsou známé: rozdíly mezi dokumenty a skutečností uložení inženýrských sítí a nevhodné podloží u sokolovny. Kvůli tomu se dokončení stavby posune. O dva týdny.

„S organizátorem dopravy v současné době řešíme koordinaci dopravy po otevření první části stavby, a to nové zastávky u sokolovny, které se předpokládá na konci října. Otevření celé stavby od poloviny listopadu a vydání nových jízdních řádů od 14. prosince," upřesnil André Jakubička, starosta Železného Brodu.

Jde o nejrozsáhlejší stavbu posledních let ve městě. Původně šlo o projekt za 100 milionů korun, na který ale město nezískalo dotaci, a tak jej výrazně zredukovalo. Na ten už evropskou dotaci dostalo.