1. Obnovenou pouť, která se konala po celý uplynulý víkend, zorganizovali Novoveští z tamní tělovýchovná jednota TJ Vesko, tedy místní fotbalisté.„Pouť byla krásná. Máme z toho jen radost. Víte, u nás se toho moc neděje, ale my bychom chtěli, aby se to změnilo. Dřív to přeci bylo jinak, to nádherné místu u našeho kostela vlastně původně udělali pro pořádání poutí, fotbalové hřiště z něj vzniklo až později," pochvaluje si předseda TJ Ladislav Halama. Pouť tradici měla, ale bylo těžké ji oživit.

Za ty tři dny se tu podle jeho slov otočilo takových 1200 lidí a to na první ročník není vůbec špatné. „Ani jsme nečekali víc. Je pravda, že nám vyšlo počasí. Důležité pro nás je, že máme jenom samé pozitivní reakce a ti co přišli, si to užili," říká.

Kromě pouťových atrakcí se na Nové Vsi hodně hrálo. Každý den od pravého poledne až do tří hodin do rána. Přes den to převážně byly písničky pro každého, večer už jen samé nové, současné taneční pecky. „Díky osobním známostem přijela i česká legenda DJ Uwa. Byla výborná nálada, autodrom opouštěli poslední „jezdci" až ve dvě ráno," hodnotí Halama.

Takže za rok znovu? Určitě nejen příští rok. Ale záleží i na podpoře obce. Ta je letos držitelkou titulu Vesnice roku v Libereckém kraji. „Máme pár dalších nápadů v zásobě a uvidíme, co všechno se nám z toho podaří zrealizovat," uzavírá předseda TJ Vesko.