Jako další strana představila svou kandidátku do podzimních voleb do krajských zastupitelstev TOP 09. Strana, kterou po odchodu Karla Schwarzenberga z vedení, průzkumy voličských preferencí „odsoudily„ k zániku, si v Libereckém kraji věří. „Chtěli bychom získat 7 až 8 procent voličských hlasů," řekl včera František Gábor, válečný veterán, jehož hlavním tématem je bezpečnost.

„Jsem táta od rodiny a chápu, že aktuální situace ve světě může vzbuzovat u každého obavy. Každý občan má právo na bezpečí pro sebe a své děti," podotknul Gábor a svezl se tak na populistické vlně těžící z uprchlické krize v Evropě. Hlavním mottem strany TOP 09, se kterým vstupují do volební kampaně, je Máme na volby dobře zaděláno.

„Naší výhodou je, že TOP 09 není pouze krajskou iniciativou nebo hnutím pro jedno město," vysvětluje poslanec a bývalý starosta Železného Brodu, Václav Horáček. „Pro rozvoj kraje je totiž nesmírně důležité, aby jeho plány a investice měly podporu i na úrovni ministerstev a centrálních orgánů, což je oblast, které se chci v případě zvolení věnovat," dodal Horáček.

Podnikatel Jiří Mikula se bude o přízeň voličů TOP 09 ucházet jako nezávislý. Stát podle něj nemůže sloužit pouze korporacím a holdingům. „Drobní živnostníci a podnikatelé jsou živou vodou pro náš kraj. Musíme jim nabídnout pomoc a podporu," myslí si Mikula.

Na dalších místech stranické kandidátky jsou například místostarosta Ralska Miloslav Tůma, trenérka aerobiku Kristýna Bernátová, Viktor Liška z Jablonce nad Nisou nebo zástupce ředitele umělecké školy Jan Ševčík z České Lípy. Kandidáta do senátních voleb strana má, ale jeho jméno zatím nezveřejnila.