Nové dláždění chodníku mezi obchodním domem Vesna a sídlem společnosti Pamico Czech na Havlíčkově náměstí se začne budovat v pondělí 9. října. Dláždění chodníku na Havlíčkově náměstí bude probíhat ve dvou etapách, s rozdělením zhruba v polovině délky.

V místě stavebních prací nebude možné parkovat, protože se na místě bude pohybovat technika. Je tedy třeba počítat se sníženou kapacitou parkoviště na Havlíčkově náměstí o cca deset míst. Dláždění bude provedeno z kamenné mozaiky do vějíře a propojí tak dlážděné chodníky v ulici 5. května a ulici 28. října. Zároveň s touto přestavbou se připravují také zemní práce ve vnitrobloku za historickou radnicí.

Ve zmíněném vnitrobloku, díky dohodě vlastníků pozemků a města Turnov, vznikne nový dlážděný pojezdný průchod, který by měl zlepšit komfort pohybu mezi Mariánským náměstím a Turnovským dílem - Uličkou řemesel.

Výstava Jak vznikají hory bude v Muzeu Českého ráje v Turnově k vidění do 28. ledna příštího roku.
Turnovské muzeum Českého ráje na výstavě ukazuje, jak vznikají hory

„Dlážděná cesta ve vnitrobloku spojí schodiště z pasáže Uličky řemesel a chodník restaurace U Meha. Usnadní tak průchod pro pěší i automobily, částečně zkultivuje, tento ne úplně hezký prostor. Může se tak stát jen díky vstřícnému přístupu sousedů, protože městu zde patří jen velmi málo pozemků. V mezičase zde proběhne i archeologický průzkum, který bude podkladem pro další úvahy o zástavbě v této části města,“ dodal starosta Tomáš Hocke k výstavbě chodníku ve vnitrobloku.

Příprava stavebních prací probíhá od čtvrtka 5. října. Firma Mizera-stavby by měla práce na obou místech dokončit letos v polovině listopadu. Investice si vyžádá necelých 1,3 milionů korun včetně DPH z městského rozpočtu.

Ulička řemesel bude otevřená po celou dobu výstavby. „Určitě neváhejte řemeslníky navštívit. Těší se na vás. S ohledem na přechodný souběh se stavebními pracemi v ulici Antonína Dvořáka děkujeme za pochopení zhoršených podmínek přístupu,“ vzkazuje na závěr tisková mluvčí Turnova Marcela Jandová.