Už devátým rokem kolem svátku sv. Valentýna probíhá také v České republice Národní týden manželství (NTM). Jablonec nabízí při této příležitosti, jako jediný v Libereckém kraji, nejširší nabídku akcí. Po městě jste si už možná všimli vylepených plakátů, které na tuto událost upozorňují.

Místní Týden partnerství má za cíl podpořit a oživit partnerské vztahy při společných aktivitách. Zcela první Národní týden manželství byl uspořádaný ve Velké Británii v roce 1998.

Týden manželství nebo partnerství má být impulzem k zamyšlení, a tak nabízí každý rok párům pořádáním nejrůznějších akcí příležitost, aby se zaměřily na svůj vztah. Dobré partnerské vztahy jsou jedním ze základních předpokladů pro kvalitní život jednotlivců i společnosti.

Jablonecký týden bude o jeden den kratší než celorepublikový, potrvá pouze do 15. února. Netrpělivci ovšem mohli začít vztah utužovat už od 1. února. Hru pro páry s názvem sedm partnerských bobříků připravil DDM Vikýř spolu s dalšími organizacemi.

Pokud se budete chtít do této soutěže zapojit, stačí si vyzvednou v DDM Vikýř, MC Jablíčko, na recepci Spolkového domu nebo v Eurocentru hrací kartu.

Hlavní výhrou jsou společné chvilky

„Soutěže se může účastnit ten pár, který se do 14. února zúčastní sedmi společných událostí, a to ve Vikýři, v kavárně Fokus, v zařízení Sportu Jablonec nebo v kině. Další možností je získat políčko na kartě vlastní aktivitou v páru jakými jsou výlet na rozhlednu, společná večeře v restauraci nebo doma. Na každou z těchto aktivit je potřeba potvrzení buď razítkem, případně čestným prohlášením, kdy se do karty namaluje srdíčko a pár napíše, jak strávil společný čas," vysvětlila pravidla soutěže ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková.

Z odevzdaných karet se v sobotu 14. února na Valentýnském filmovém večeru v MC Jablíčko vylosují vítězové, kteří získají cenu věnovanou Sportem Jablonec, s.r.o., či jabloneckými kiny. „Výhrou není auto, hlavní výhrou je ten společně strávený čas," uzavírá Šípková.

Kromě soutěže je pro páry připraven velmi bohatý program, který obsahuje filmový večer, fotografování, výrobu drobných věcí pro radost, množství besed, mši a sport. Nejvíce sledovanou událostí bude i městský ples, který se do programu Týdne partnerství taktéž počítá. Vše zakončí speciální romantická akce s názvem Bazén při svíčkách, která je určená pro všechny zamilované.