Už příští víkend vstoupí fotbalisté Baumitu na domácí půdě s brněnskou Zbrojovkou do dalšího ročníku Gambrinus ligy, v němž se budou snažit vylepšit minulé „bramborové" umístění. A navzdory tomu, že u stadionu zeje obří staveniště, se fanoušci ničeho nemusejí bát. Kapacita Chance arény během stavby zůstává stejná a vedení klubu chce zajistit, aby  práce neměly na návštěvníky fotbalového stánku žádný významný vliv.

„Vše bude zařízeno tak, aby se stavba diváků dotkla co nejméně, pokud možno vůbec. Jediné zásadnější  omezení se dotkne kapacity  V.I.P. parkoviště A provozně –  u stadionu budou stát mobilní kasy a mobilní turnikety," informoval technický ředitel Baumitu Jablonec Vladislav Kavan.

Na nový hlavní vstup, jehož součástí budou kasy, turnikety, zázemí pro sportovce, fanouškovský obchod nebo restaurace s vyhlídkovou terasou si jablonečtí fotbalisté i fandové budou muset počkat do dubna příštího roku.

„Měli jsme několik variant a architektonických studií, z nichž nakonec zvítězil projekt architekta Borise Šonského," uvedla před časem na webových stránkách Baumitu Jablonec Zdeňka Truhlářová z občanského sdružení FK Jablonec, které loni odkoupilo chátrající Střelnici a nechalo ji srovnat se zemí. Zároveň je investorem nové stavby.

Moderní budovu s důrazem na ostré křivky ozvláštní obří skulptura, která bude stát na volném prostranství hned před vstupem. „Bude připomínat oštěp Báry Špotákové," konstatovala Truhlářová. Stavba totiž nebude jen vstupní branou na fotbalový stánek, ale do celého sportovního areálu.