Firma staví svou obchodní strategii nejen na vysoké kvalitě výrobků, ale i na inovacích. Mezi nimi si pozornost zaslouží antibakteriální sklo. To má firma patentované a je jediným výrobcem na světě, který jej má ve své nabídce.

V čem spočívá unikátnost antibakteriálního skla? Na to jsme se zeptali Ing. Pavla Šedlbauera, ředitele společnosti AGC Flat Glass Czech:

„Antibakteriální sklo je silným spojencem v boji proti nebezpečným bakteriím, plísním a houbám. Stačí mu pouhých pět vteřin dotyku a z kontaminovaného povrchu na sebe přenese 99 procent bakterií, které díky obsahu iontů stříbra z 99,9 procenta ničí. Proto nachází uplatnění v místech náročných na hygienu, jako jsou nemocnice a další zdravotnická zařízení, hotely či restaurace. Jeho obliba roste i v běžných domácnostech. Vedle nesporných zdravotních výhod potěší moderním designem, který dodá prostorám osobitý ráz."

Proč bychom měli antibakteriálnímu sklu dávat přednost při stavbě nových budov či rekonstrukci prostor před využitím tradičních skel a materiálů?
„Trend, ke kterému bychom ve stavebnictví a architektuře měli čím dál více směřovat, je maximální využití synergií mezi funkčností a designem používaných materiálů. Antibakteriální sklo tyto parametry ideálně spojuje.

Vrátíme-li se k bakteriím najdeme je i na místech, která pravidelně čistíme a bakterie bychom na nich proto nehledali, jako jsou kuchyňská linka, sprchový kout, zrcadla atd.

Jak už bylo zmíněno, velkým problémem jsou ve zdravotnických zařízeních, kde jsou původcem závažných nákaz včetně těch, které způsobují bakterie multirezistentní vůči antibiotikům. Mezi ty patří i obávaný zlatý stafylokok. Zvýšená hygiena včetně důkladného mytí rukou a úklidu nemusí vždy vyřešit celý problém.

Cestou, jak výrazně a dlouhodobě snížit šíření bakterií, je, když budeme již při výstavbě či rekonstrukci budov více využívat materiály, které omezují rozvoj bakterií v prostředí. Mezi ty bezesporu patří antibakteriální sklo."

Obstojí tento výrobek skutečně i z hlediska designu?

„Troufám si tvrdit, že ano. V současné době je k dispozici ve formě čirých skel, zrcadel a barevných lakovaných skel. Zatímco čirá antibakteriální skla jsou v interiéru nejčastěji instalována jako skleněné příčky, které opticky zvětšují nebo rozdělují prostor, barevná lakovaná skla, dostupná v pětadvaceti módních odstínech, jsou využívána jako obklady do koupelen, kuchyní nebo vstupních hal.

Skleněné obklady z antibakteriálního skla navozují dojem prostornosti a zároveň chrání před nebezpečnými bakteriemi a plísněmi. Testy zároveň prokázaly, že antibakteriální účinek takového skla přetrvá dlouhodobě a nezničí se ani častým užíváním čisticích prostředků."

Jak je možné antibakteriální sklo objednat?

„V AGC Flat Glass Czech jsme schopni dodat antibakteriální sklo i koncovému spotřebiteli. Nicméně upřednostňujeme spolupráci s developerskými a stavebními firmami, projektanty, architekty, výrobci kuchyní či koupelen, kterým antibakteriální sklo nabízíme ve větších objemech."