Několik centimetrů nového sněhu připadlo v noci v Libereckém kraji. Rozbředlý sníh je i na hlavních tazích a vozovky jsou jsou podle silničářů sjízdné se zvýšenou opatrností.

Až 20 centimetrů mokrého těžkého sněhu připadlo v noci v Libereckém kraji. Pro kamiony je nesjízdné stoupání mezi Desnou a Harrachovem na silnici 10. "Z jedné strany je v kopci asi 20 kamionů, od hranic jich deset. Doporučovali jsme jim objízdnou trasu přes Vrchlabí. Situace se ale postupně zlepšuje," uvedl krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil.

Dvě auta se srazila v Jablonci n. N. v Arbesově ulici a jeden jízdní pruh na silnici 27926 v Turnově byl uzavřen kvůli vyšetřování nehody nákladního vozu. V obci Čistá u Horek na Semilsku se srazil traktor s osobním autem, v Rychnově u Jablonce ve Hřbitovní ulici havaroval popelářský vůz a omezený je i průjezd na silnici 35 ve Ktové na Semilsku.

Sněžit by podle meteorologů mělo i přes den, do 700 metrů nad mořem mohou být srážky smíšené nebo pršet. Odpolední teploty vystoupají až na čtyři stupně celsia, na horách bude od minus dvou do plus jednoho stupně. Foukat bude čerstvý jihozápadní až západní vítr, v nárazech bude mít na horách až 70 km/h.