Týden od 29. září do 5. října nabídne řadu akcí na různých místech v Eurocentru, v městském divadle, ve Spolkovém domě či v osadě Jizerka.

Letošní ročník vypukne v pondělí 29. září, kdy jsou senioři zdarma zváni do městského divadla na hudební komedii se šlágry z třicátých a čtyřicátých let Prázdnou kasu mám aneb krize sem, krize tam, já si z ní nic nedělám.

V úterý celý týden oficiálně zahájí primátor Petr Beitl v 10 hodin v Eurocentru. Jako tradičně nebude chybět výstava Šikovné ruce našich dědečků a babiček, která potrvá do konce týdne. Slavnostní zahájení okoření seniorský pěvecký sbor Izerína, který se na veřejnosti představí vůbec poprvé.

„Sbor vznikl při Centru sociálních služeb letos v lednu a vede ho Roman Hampacher," prozrazuje Markéta Jeníčková z Centra sociálních služeb. „Na slavnostní zahájení i zpět zajišťujeme dopravu autobusy po dvou trasách; jednu z Novoveské přes sídliště Šumava, Mšeno a Rýnovice, druhou pak z Dolního Kokonína přes Vrkoslavice a Žižkův Vrch," upřesňuje Monika Militká z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého Magistrátu.