„Nesmyslně mne někteří zastupitelé napadali. Trvalo to léta, až jsem z toho měl zdravotní problémy. Lituju, že jsem se dal na místo místostarosty přemluvit," vysvětluje dnes již spokojený důchodce Roman Štěpnička z Lučan.

Z místa místostarosty i zastupitele odstoupil k poslednímu březnovému dni, jeho dnes již bývalí kolegové před pár dny zvolili jeho nástupce.

Stalo se tak skoro na chlup přesně po čtyřech letech, kdy podobně odešel z funkce tehdejší starosta města Ladislav Pivrnec. „Moc jsem nesledoval, co se nyní na radnici děje, ale myslím si, že si oddechnou všichni, jak Roman Štěpnička, tak zbytek vedení města," glosoval po odstoupení místostarosty Pivrnec.

Roman Štěpnička dlouhá léta podnikal a podnikání se vzdal poté, co ho ostatní zastupitelé Lučan přemluvili, aby se stal uvolněným, tedy placeným, místostarostou. „Přemlouvala mě hlavně předsedkyně kontrolního výboru Ivana Halamová, dodnes mám uloženy její děkovné maily poté, co jsem funkci vzal. Po nějakých třech letech mne ale začala nesmyslně napadat," popsal Štěpnička. „Práci mi třeba nařizovalo zastupitelstvo."

Předsedkyně kontrolního výboru se samozřejmě brání. „Nařídit práci pro zastupitele je podle zákona. Pan Štěpnička mnohé, hlavně dlouhodobé, akce prostě mírně řečeno nestíhal," vysvětlila Halamová.

To potvrdil i starosta města Lučany Jiří Řešátko. „Mnoho věcí nedokázal naplno dovést dokonce," přiblížil starosta.

Že to je tvrzení proti tvrzení? Ano. Faktem je, že Roman Štěpnička je, jak již bylo řečeno, spokojeným důchodcem. „A do komunální politiky mě už nedotáhne ani pár volů," uzavřel.

Novým místostarostou města Lučany se stal 8. března Pavel Kunce.