Pecha Kucha Night, to je fenomén. V Železném Brodě to vědí a tak si akci hýčkají. V KC Kino se uskuteční již po osmé.

Specialitou železnobrodské Pecha Kucha Night je vždy úvodní a závěrečný program. V březnu se úvodu chopí jeden z organizátorů Zdeněk Lhotský, který se bude věnovat fenoménu „sovětských" autobusových zastávek a čekáren ve filmu Zastávky CCCP.

O hlavní náplň programu se pak postarají hosté moderátor Petr Vizina, šperkařka Lenka Šváchová, malíř a sochař Roman Ťalský, uskupení Švihák z Mariánských lázní, kulturní organizátorka Denisa Václavová, výtvarník Krištof Kintera, grafička a tatérka Leona Fejfarová, publicista Jan Šída, výtvarník a hudebník Milan Cais, interiérová designérka Zuzana Schubertová, designér René Šulc, designéři Jakub Berdych, Václav Řezáč a Tereza Severýnová a umělecká skupina Posedlí.

Specialitou programu pak bude závěr. Animovaný film Jakuba Kouřila Mechanický dědeček. Za něj si v roce 2012 odnesl Českého lva za nejlepší studentský film a ve 2013 byl nominován na mezinárodní cenu studentského Oscara.

Projekt setkávání osobností z různých uměleckých oborů vznikl v roce 2003 v Tokiu. Od té doby se rozšířil do celého světa a v roce 2007 dorazil i k nám. Večery Pecha Kucha jsou zajímavé především tím, že mají originální formát programu. Každý mluvčí má prostor pro 20 obrázků a pouze 20 vteřin na jejich okomentování. Po dalších 6 minutách a 40 vteřinách ho střídá další.