Organizace Animal Eye je poměrně novou neziskovkou. Byla založena teprve před dvěma lety. Její zakladatelkou je i Martina Chrástková, bývalá reprezentantka a mnohonásobná mistryně ČR v běhu na lyžích. Animal Eye je skupina dobrovolníků, kteří se snaží zastavit psí množírny. Podařilo se jim rozbít největší síť množitelů v Praze. Nabízí dokonce bezplatnou právnickou poradnu ohledně množíren, ve které během dvou let odpověděli na více než osm a půl tisíc dotazů.

Důvodů spojit aukci s Jizerkou 50 je hned několik. „Pohybuji se ve sportovním prostředí a většinu profesionálních sportovců, hlavně lyžařů, znám osobně," vysvětluje lyžařka martina Chrástková a dodává, že závod v Jizerských horách symbolizuje vytrvalost a odhodlání, stejně jako boj proti překupnictví zvířat a množírnám.

Do sportovní aukce se zapojily i jména jakou jsou Kateřina Smutná, Lucie Charvátová, Adéla Boudíková či Aleš Razým. „Oslovení sportovci reagovali velice pozitivně a neváhali nás svými artikly podpořit," uvádí Chrástková.

Jablonecká rodačka a výborná lyžařka Kateřina Smutná podpořila akci s nadšením. „S darováním svého startovního čísla jsem neváhala ani chvilku. Zvířata miluji a ze všech nejraději mám psy. Jakmile vidím, že někde zvíře trpí, tak trpím také. Sama bych neublížila ani mravenci," říká Smutná.

Mezi jmény září i hvězda lyžařského nebe, Adéla Boudíková, která pochází ze Zásady. "Se záměrem mě seznámila Martina. Ke zvířatům mám od dětství blízko, takže jsem ani chvilku neváhala a do aukce se zapojila," sděluje Boudíková.

Účastníci aukce mohou získat například dres Charvátové s podpisy členů biatlonové reprezentace nebo závodní kombinézu Aleše Razýma. Sportovní aukce, jejíž výtěžek bude použit na náklady organizace Animal Eye, potrvá do konce března tohoto roku.
S průběhem aukce mohou být organizátoři spokojeni. „Výtěžek odhadujeme zhruba kolem třiceti tisíc korun. Všechny peníze využijeme na kampaň Stop množírnám psů, která doprovází schvalovací proces novely veterinárního zákona," dodává Chrástková.