Už popáté se děti ze základních škol budou seznamovat s nabídkou odborné školy v rámci projektu NadoTECH.Ve čtvrtek 14. června se uskuteční další akce projektu resortu školství Libereckého kraje na podporu technických oborů a řemesel. Poslední školou, která se do začátku letních prázdnin představí, bude Integrovaná střední škola v Semilech.

Škola opravdu dělá čest dvousetleté stavitelské tradici. Pokud tedy někdo z mladých školáků sní o tom, že se bude podílet na tak zajímavém projektu, jakým je stavba domu, na semilské střední škole si může vybrat, jakým řemeslem k celkovému dílu přispěje. Na stavbě se totiž uplatní všechny vyučované profese.

Během dopoledního programu se žáci v čase od 9 do 11.30 hodin podívají hned do tří částí semilské střední školy do dílen na adrese Pod Vartou 630, Nádražní 215 a v ulici 28. října 607, kde se nachází hlavní sídlo školy.

„Žákům svou práci zblízka představí budoucí tesaři, truhláři, elektrikáři, instalatéři, klempíři a zedníci. Děti si sami vyzkoušejí zapojit elektrické obvody, práci se dřevem a plechy nebo montování vodovodní baterie. Opravdovou stavbu si pak vyzkoušejí vymodelovat ve speciálních počítačových programech," přibližuje program Jiří Malý, ředitel Integrované střední školy v Semilech.

Kromě toho se žáci seznámí i s dalším zajímavým oborem, jímž jsou pečovatelské služby. Školáci tak získají nový pohled na domácí práce, obohatí se o zdravotnické dovednosti a celkovou péči o druhého člověka.

Nově nabyté zkušenosti si žáci opět aktivně vyzkoušejí v odpolední části programu kampaně NadoTECH, které se uskuteční od 12 hodin na Riegrově náměstí v Semilech.

Na školáky čekají soutěže v zapojování elektrických obvodů a truhlářských dovednostech. Stavařské znalosti pak nejlépe ukáží při stavbě komínu. Ovšem i na pečovatelské služby dojde, a to rovnou formou netradičně zaměřené štafety.

Na návštěvníky akce tradičně čeká stan libereckého iQ parku. Ukázky řemeslné práce předvedou přímo na místě žáci Integrované střední školy Semily a zájemci se podívají v rámci exkurze na reálnou stavbu rodinného domku.