V rámci projektu Učme se přežít sem přijelo 44 učitelů jízdy na motocyklu. Z celých Čech, pár strojů přijelo i ze Slovenska. „Dvoudenní aktivita je zaměřena na specifické problémy při výuce. Na polygonu se soustřeďujeme zejména na procvičování úkonů, které vyžaduje zkouška. Ty jsou dány vyhláškou a řidič je musí bezpodmínečně zvládat,“ uvedl Jiří Novotný, místopředseda Asociace autoškol ČR a zároveň jeden z vedoucích instruktorů projektu.

Role instruktorky se ujala i Eliška Coufalová z Liberecka, která testuje stroje všech kubatur a učí jízdu na motocyklu už šest let. „Chceme se ve znalostech posouvat dál. Vůli po zlepšování tady vidím snad u každého. I u ostatních motorkářů je znát chuť zlepšovat schopnosti v ovládání motorky, chtějí ji mít pod palcem, aby byli bezpeční sobě i okolí, což je výborné,“ řekla Coufalová.

Kurzy z projektu Učme se přežít začínají získávat značnou pozornost a zájem široké veřejnosti. Svým způsobem vylepšují stále nepříjemnou statistiku nehod motorkářů na tuzemských silnicích. Každoročně, i přes určité zlepšení, zemře při kolizích na silnicích několik desítek.

Akce pro motorkáře bez rozdílu věku a zdarma probíhají jak na autodromu v Sosnové, tak na většině českých polygonů. „Tady je to o tom pilování schopností. Jsem tady dnes proto, abych si ověřil, že říkám svým žákům opravdu všechno správně,“ sdělil učitel autoškoly Milan Šimůnek z Prahy. S motocyklem pravidelně jezdí 20 let. „Jsem zatím spokojen, že se mohu rozcvičit a zdokonalovat se, protože člověk se učí celý život,“ poznamenal.