„Z ulic Toronta přes ulice Londýna a celého světa, tady a teď, jsme tu pro to, abychom vám nakopali zadek!" Tímto sebevědomým ohlášením se pyšní skupina, kterou dal dohromady vyhlášený kanadský kytarista Pat Travers.

Jestli je jeho sebevědomí na místě nebo ne, se bude možné přesvědčit tento týden v jabloneckém Klubu Na Rampě.

Travers sem dorazí v rámci českého miniturné, aby publiku představil jak písně ze svého novinkového alba Can Do z letošního července, tak i starší hity.

„Patrick Henry Travers, kytarista, zpěvák a skladatel, se přes tvrdé blues a různé zajímavé projekty se vrátil k tomu, čím začínal k silovému a nekompromisnímu hard rocku. Nová alba vydává skoro každý rok, má jich na svém kontě řádově asi třicet," říká dramaturgyně Klubu Na Rampě Milena Bauerová.

Obvykle Travers hraje především ve Spojených státech, do Evropy se vydává zřídka. „Bylo by škoda nechat si ujít jedinečnou příležitost vidět a slyšet tuto opravdovou kytarovou legendu v akci," láká Bauerová.

Travers se narodil ve čtyřiapadesátém roce. Krátce potom, co si ve dvanácti pořídil vůbec první kytaru, měl možnost v Ottawě spatřit vystoupení tehdy již legendárního Jimiho Hendrixe.

Koncert ho oslovil natolik, že se okamžitě rozhodl vydat se na cestu za svým snem stát se hvězdou. Inspirován takovými kytaristy jako Hendrix, Jeff Beck, Eric Clapton a Jimmy Page začal působit již jako teenager v nejrůznějších bandech a to byl přímý úvod pro kariéru světové hvězdy, která následovala.

Za dlouhá desetiletí spolupracoval Travers skoro s každým, kdo ve světě rocku něco znamená. Jen namátkou: Pat Thrall (Asia), Nicko McBrain (Iron Maiden), Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne, Gary Moore, Whitesnake, Ted Nugent, Thin Lizzy) anebo Carmine Appice (Vanilla Fudge, Cactus, Back, Bogert & Appice). Ostatně, třeba takový Kirk Hammett z Metallicy na Traverse nedá dopustit a uvádí ho jako jednoho ze svých nejoblíbenějších kytaristů.

Traversův koncert odstartuje v Klubu Na Rampě 20. listopadu ve 20 hodin. V předprodeji na baru Rampy lze lístky koupit za 290 korun, při rezervaci na webu Rampy nejpozději jeden den předem za 300 korun. Na místě vyjdou na 350 korun. Pro studenty platí ve všech případech jednotná cena 250 korun.