„V pořadí třetí výstava, která vznikla ve spolupráci kina Radnice se sbírkou filmových plakátu Terryho ponožky, se zaměří na polský filmový plakát od roku 1957 až do současnosti," uvedla Kateřina Nermuťová, která má na starosti projekty a školní promítání v jabloneckých kinech.

Zájemci uvidí výběr padesáti plakátů, které představí výrazné tvůrce polské plakátové školy. Ti netradičními výtvarnými postupy povýšili filmový plakát z pouhého propagačního materiálu na samostatný druh umění. Byla to právě výstava polských filmových plakátů v roce 1954, která ovlivnila mnoho tehdejších československých umělců, kteří se plakátem zabývali a nepřímo tak napomohla vzniku moderního autorského filmového plakátu v Československu.

Výstava bude přístupná od 27. srpna do 31. ledna 2015 zdarma pro diváky, kteří přijdou do kina na filmové představení. Na celý komponovaný večer je vstup volný. Film Ida je zasazen do roku 1962. Anna, krásná osmnáctiletá dívka, se v klášteře připravuje na řádový slib. Černobílý, vizuálně uhrančivý a poetický příběh o hledání vlastní identity je moderní poctou klasické kinematografii 60. let. Film z dílny režiséra Paweła Pawlikowskiho, který stojí i za scénářem, vznikl v roce 2013.