Ve Spolkovém domě v Jablonci, v místnosti ČČK Příčná 350 v Železné Brodě a na Střední zdravotnické škole v Liberci můžete materiál odevzdávat od 9 do 18.00.Nejvíce potřebné věci:

- Deky, karimatky, jednorázové nádobí (kelímky, tácky, příbory), vlhčené ubrousky

- Úklidové prostředky (saponáty, písky), hadry, desinfekce, gumové rukavice,

- Lopaty, košťata, holiny, pláštěnky, pracovní rukavice

Čísla povodňových účtů:

Na okamžitou pomoc obětem povodní v Čechách 2013 i pomoc následnou je možné přispět například prostřednictvím sbírkového účtu ČČK č.ú. 222885/5500, var. s. 111; dárcovskou SMS z mobilního telefonu s textem DMS CCK na telefonní číslo 87777. Na konto ČČK bude připsáno 27,- Kč.

Ti, kdož už jednou povodně zažili, jsou zoufalí.

Ti, kdož už jednou povodně zažili, jsou zoufalí.

POD LUPOU LENKY KLIMENTOVÉ - Srdce na dlani, připraveni vyjet - čtěte ZDE

Očekávaný vývoj:

V Libereckém kraji se situace pozvolna zklidňuje. Stav ohrožení platil včera v podvečer už jen na Smědé v Předláncích na Frýdlantsku. Podle informací z ČHMÚ napršelo v kraji od nedělního rána mezi 30 až 80 milimetry srážek, třeba na Olivetské hoře v Jizerských horách ale naměřili přes 110 milimetrů srážek.

Druhý povodňový stupeň tak podle meteorologů stále platí na Panenském potoku a Ploučnici na Českolipsku. První povodňový stupeň je na Lužické Nise, Jeřici na Liberecku i na Jizeře.

Podle ředitele Povodí Labe Jaroslava Jarouška přehrady patřící pod Jablonec mají ještě rezervu a stále platí, že odtok z nich je menší než přítok. Přehrady začnou více vody odpouštět až v době, kdy se situace zklidní.

Preventivně v Jablonci vybudovali dvě zhruba čtyřicetimetrové hráze dvoukomorových pytlů na Bílé Nise v Rýnovicích u autovrakoviště a u truhlárny.

Preventivně v Jablonci vybudovali dvě hráze…

Na Liberecku lidé své domy museli i opouštět.

Na Liberecku lidé své domy museli i opouštět.

V Ústí nad Labem se snaží živel zastavit nornými stěnami.

V Ústí nad Labem se snaží živel zastavit nornými stěnami.

V Německém Pasově nic takového nezažili. V pondělí překročila hladina Dunaje historické hranice, která se datuje 15. 8. 1501.

V Německém Pasově nic takového nezažili. V pondělí vodní hladina Dunaje překročila historickou hranici ze srpna 1501. Foto: www.pnp.de