„Asi nejvíc je překvapila bezprostřední blízkost zvířat. Ničeho se nebály, dost jsme se ale všichni lekli, když majitel vypustil mezi nás dva čuníky. Ti ale měli víc než dobrou náladu, pobíhali mezi námi a lumpačili. Taky se dětem líbil úžasný pastevecký pes Míša, který nás celou cestu doprovázel," vylíčila předprázdninové zážitky svých druháčků třídní učitelka Jana Berková ze Základní školy na Žižkově Vrchu.

Na farmě potkaly děti psa, kočku, kozu prasata, kachny, husy, ovce, koně, tele, králíky i morče. Najednou tolik živých tvorů, o kterým jim možná zatím jen doma četli a ve škole vyprávěli. Děti si také mohly prohlédnout příbytky zvířat i způsob, jak je třeba se o ně starat. Viděli i jejich bezprostřední reakce a chování.

Školáci přinesli také dárek, potravu pro zvířátka. A hned si vyprávěli s majitelkou farmu Janou Zvárovou o tom, čím a jak je správně krmit. „Krmení ovcí, kozy, koně i prasete jsme si vyzkoušeli sami. Všichni si také vlezli do traktoru a naučili jsme se kličkovat mezi hovínky a neohrnovat nad nimi nos," vylíčila ještě třídní učitelka.

Farma je na děti připravená. Majitelka totiž myslí i jejich zábavu. A tak měla nachystané úkoly. „Museli jsme vylézt na skalku s pomocí lana, přejít dřevěnou lávku, sbírat a hledat v trávě dřevěné houby. A cestou na farmu jsme šli podle dřevěných obrázků zvířátek," vylíčil malý Honzík. „Ale nejúžasnější byli ti čuníci. Vypadali, že si z nás dělají legraci," shodla se většina školáků.

Na farmu se chtějí vrátit. A nejraději o prázdninách s rodiči, aby jim ukázali, které zvířátko chtějí. Třeba čuníka.