Podmínky se zhoršují, na řadě míst už sezonu ukončili, třeba liberecký Sportovní areál Ještěd se se sezonou definitivně rozloučí v pátek večerním lyžováním. Například Harrachov má ale stále velmi dobré podmínky, na svazích leží až 40 centimetrů technického sněhu. „Lyžovat se tam zřejmě bude nejméně do konce března," řekl náčelník tamní lanovky Milan Goč.

V Harrachově včera večer odstartovalo Mistrovství světa v letech na lyžích, lyžaře na sousední sjezdovce by ale omezit nemělo. „Při cestě lanovkou budou mít navíc mnohem lepší výhled na skokany, než lidé v hledišti," poznamenal Goč. Pozor si musí dát návštěvníci jen při příjezdu do areálu, kvůli očekávanému náporu návštěvníků bude doprava městem jednosměrná a parkovat se bude i podél silnic. Na dopravu a bezpečnost tam budou dohlížet desítky policistů nejen českých, ale i z Polska a Německa.

Velmi dobré podmínky nabízí lyžařům také Tanvaldský Špičák. „Pořád nám jezdí tři sjezdovky červená, modrá a černá a stále jezdí i lanovka a také zalomený vlek. Na Severáku jezdí čtyři vleky," řekl Pavel Bažant, ředitel Ski Bižu, která největší jizerskohorská střediska provozuje. Oba areály zůstanou v provozu jen do neděle. „Uvidíme jaké bude počasí, podle toho bychom to pustili ještě znovu příští víkend," poznamenal.

Sezonu už ukončili na Javorníku u Liberce, v Bedřichově, Josefově Dole, Příchovicích, Pasekách nad Jizerou. Sezona už prakticky skončila i v Rokytnici nad Jizerou. „Sníh rychle mizí, svahy už neupravujeme, lanovka pojede do neděle v hodinovém intervalu pro běžkaře," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Jiří Krtička. Sjezdové tratě jsou podle něj uzavřené a neupravují se. „Je ale jen na lyžařích, zda si to dolů sjedou," poznamenal.

Ve čtvrtek se nelyžovalo ani v oblíbeném areálu v Rejdicích. Důvodem byla úprava areálu. Od pátku do neděle se tamní vleky opět rozjedou. Do neděle se bude lyžovat také ve středisku Desná Černá Říčka, na Benecku v Krkonoších a také Ve Vysokém nad Jizerou a Jablonci nad Jizerou. Jak dál, rozhodnou provozovatelé podle počasí. To v krkonošských Vítkovicích zůstane středisko v provozu až do příštího víkendu. „V sobotu 23. března máme tradiční příjezd Krakonoše, takže do neděle se bude lyžovat," řekl starosta Milan Rychtr.