„Jsme okresní nemocnice s velmi širokou spádovou oblastí a přístrojovou techniku je potřeba obměňovat častěji než si myslíme. Proto si každého sponzorského daru vážíme," říká primář pediatrického oddělení jablonecké nemocnice Pavel Šochman k příspěvku Vinařství Chateau Lednice, který nemocnice využila k nákupu pulsního oxymetru.Mobilní přístroj za 64 tisíc korun, jehož nákup podpořilo vinařství částkou 7660 tisíc vybranou loni při jabloneckém Dýňobraní, využijí lékaři především při převozech malých pacientů z operačního sálu. Sleduje puls, dech a okysličení organismu, přičemž se dá použít jak pro kojence, tak i pro starší děti „Není to tedy zařízení pro nějaký výzkum, ale přístroj pro každodenní využití," poznamenal Pavel Šochman.

Majitelé úspěšného vinařství z jižní Moravy mají své kořeny v Jablonci, a právě proto se ve městě bižuterie, kde mají Dům vína a čerstvě i Wine Cash & Carry, snaží pomáhat potřebným.

„Na Moravě máme splněno, proto se teď chceme víc zaměřit na jabloneckou zaměřit," konstatoval spolumajitel Vinařství Chateau Lednice Jindřich Sobota.

Splněnou moravskou „misí" mínil šek na 165 tisíc korun, který vinařství věnovalo rodičům vážně nemocné školačky Karolíny Horské, která trpí svalovou atrofií, přičemž léky na její zmírnění nehradí zdravotní pojišťovna. Peníze vybrali ve valtickém podzemí v průběhu posledních pěti let.

Podle mluvčí jablonecké nemocnice Petry Hybnerové by jablonecká nemocnice výtěžek z letošního Dýnobraní ráda využila na obnovu postelí pro lůžkovou část dětského oddělení. Pro představu, jedna postel vyjde na 25 tisíc korun.