V sobotu 5. dubna se konalo Odemykání Jizery slavnostní zahájení vodácké sezóny, kterou pořádali vodáci ze spřátelených půjčoven lodí.

Součástí celé akce bylo také čištění koryta řeky od naplavených odpadků.

„Letos jsme se zaměřili na úsek ze Železného Brodu na Malou Skálu. Co se týče množství nasbíraného odpadu, byla akce nadmíru úspěšná. Určitě jsme nezvládli odnést vše. Věříme ale, že vodáci budou mít plavbu po Jizeře o něco příjemnější," přiblížil za spřátelené půjčovny Tomáš Hudský.

Mezi předměty vytaženými z řeky a břehů nechyběly jako již tradičně staré pneumatiky, vodáci ale našli i torzo plavidla, jež zjevně posloužilo při neckyádě.

Žlutá plovárna

Již tradičně odemykají Jizeru i na Malé Skále, akci připravuje Žlutá plovárna společnosti SunDisk.

Letos to bude akce vpravdě monstrózní, vždyť zabere celé tři dny, od pátku 11. do neděle 13. dubna.

V pátek 11. 4. proběhne v minigalerii v Líšném vernisáž výstavy fotografií Pojizeří.

Zlatým hřeb programu je sobotní dopoledne na Žluté plovárně na Malé Skále.

Starostové či radní Líšného a Malé Skály za doprovodu kapely slavnostně odemknou řeku a zahájí bohatý program. Hned poté odstartuje závod turistických kanoí a paddleboardů o Pohár Josefa Jíry z Malé Skály do Dolánek. „Zúčastnit se může každý jednotlivci i rodiny kanoe i paddleboardy jsou k zapůjčení na Žluté plovárně, pro závod v rámci startovného za sto korun," přiblížil Martin Bauer za Žlutou plovárnu a SunDisk.

Pro děti budou celý den probíhat dětské atrakce a pohádková louka, kde se naši nejmenší setkají s vodníkem, princeznou, čertem a dalšími pohádkovými postavami.

„Letos se můžeme pochlubit výjimečným hudebním doprovodem atmosféru na plovárně skvěle dokreslí duo Radvanyi & Beňa klasická americká blues a country muzika dvou hráčů na dobro, v sobotu večer vystupují také v Klubu Na Rampě v Jablonci," doplnil Martin Bauer

V neděli 13. dubna se odehraje závod rodičů s kočárky.

Děti ve svých monopostech se na závodním okruhu poperou o prvenství za doprovodu svých rodičů. I v neděli bude možné využít některých atrakcí pro děti ze sobotního dne.

„Po oba víkendové dny je možné si zapůjčit lodě, paddleboardy nebo koloběžky s padesátiprocentní slevou, nebo za stejných podmínek navštívit naše lanové centrum," dodal Martin Bauer.

Zaparkovat můžete i na parkovišti v Dolánkách a na Malou Skálu dojedete na koloběžce. Zpět se pak vrátíte vlakem, na koloběžce nebo na lodi.