V Městském divadle v Jablonci se konal již tradiční koncert u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech. Stejně jako vloni byly v jeho úvodu oceněny nejlepší pečovatelky a osobní asistentky v sociálních službách. „Vítězkou ankety po Cenu veřejnosti se stala pečovatelka Diakonie ČCE Martina Kurpitová," sdělila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Sváteční atmosféra panovala v divadle v pátek odpoledne. Diváci přišli na představení Procházka světovou operetou, které pro letošní ročník Koncertu proti násilí na seniorech vybral ředitel divadla Pavel Žur. Ještě před zazněním prvních tónů všichni se zájmem sledovali úvodní vyhlašování Jablonecké pečovatelky roku 2014.

Letos bylo nominováno šest pečovatelek a osobních asistentek, které se zároveň v dubnu a květnu ucházely o přízeň Jablonečanů v anketě Cena veřejnosti.

„Do ankety přišlo celkem 645 hlasů. 390 hlasů se objevilo na internetu a v hlasovacím boxu jsme napočítali 255 fyzických anketních lístků. Vítězka, paní Martina Kurpitová, pečovatelka jablonecké Diakonie ČCE, získala celkem 259 hlasů," přiblížila Markéta Hozová.