V Jablonci nad Nisou se bouřlivě staví. Alespoň ve velkém.Jak již Jablonecký deník informoval, v těsném sousedství klasického supermarketu v Želivského ulici vyroste ráj pro kutily, market společnosti OBI. Již před několika měsíci se na jabloneckém úřadu práce objevily inzeráty s nabídkami práce v jabloneckém supermarketu. Kdy se otevře? Společnost OBI výstavbu marketu potvrdila, zároveň se ale vyhýbá informacím o přesném datu fungování marketu.

„Jde o vnitřní politiku firmy," sdělil David Frodl z agentury zastupující společnost OBI. Již nyní je ale jisté, že nový market by měl nabídnout práci přibližně šedesáti lidem, jak potvrdila tisková mluvčí Ivana Šedivá.

„Strategii OBI je být co nejblíže svým zákazníkům. Proto přicházíme i do Jablonce nad Nisou, abychom usnadnili kutilům a zahrádkářům ve městě a okolí realizaci jejich plánů. Máme zkušenost, že zákazníci jsou rádi, pokud nemusí pro nákup každého šroubku, materiálu pro stavbu či zahradu či chybějícího nářadí vážit cestu dále od svého bydlištěm," vysvětlila mluvčí společnosti OBI.

Ale staví se i v dalších, převážně okrajových částech Jablonce. Například v sousedství budov Krajské správy silnic Libereckého kraje v ulici Československé armády staví soukromá firma další halu pro výrobní a skladovací prostory.

A v Jateční ulici, v bezprostředním sousedství dalšího supermarketu Kaufland, vzniká objekt rakouské společnosti Stop.Shop, tedy komplex, ve kterém by měly najít místo drobnější obchody. Stavba je takřka před dokončením.

Spolu se stavbou haly firmy Malina Safety nedaleko jabloneckého autobusového nádraží se jedná o investice, jež vytvoří desítky a možná stovky nových pracovních příležitostí pro Jablonečany.

„Podniky se rozšiřují, vznikají nová pracovní místa a to je dobré," pochvaluje si náměstek primátora Petr Vobořil.

Zároveň magistrát řeší dopravní obslužnost jak u stávajícího Kauflandu a vznikajícího Stop.Shopu, tak u právě stavěného marketu OBI. „Kříží se tu zásobovací cesta se stezkou pro chodce. Ta situace je špatná a s majiteli obchodů to intenzivně řešíme," vysvětlil Vobořil. Touto konkrétní situací se bude Jablonecký deník nadále zabývat.

Město by rádo zlepšilo také přístup pro chodce do obchodní zóny v Želivského ulici, kde zoufale chybí chodník a přechody. „Zdejší komunikace ale náleží kraji a ta jednání jsou složitá," popsal náměstek primátora.