V období letních prázdnin určitě přijde pár tipů na rodinný výlet vhod. Všechny uvedené parky se nacházejí do 580 km od českých hranic od bavorského Legolandu vzdáleného jen tři hodiny jízdy autem od českých hranic až po nejvzdálenější Hansa-Park. Ceny v nabízených hotelech začínají již na 556 korunách za osobu a noc a vzdálené jsou vždy maximálně 20 kilometrů od atrakcí.

PHANTASIALAND: BALTHASAR NEUMANN SPEISEREI & GÄSTEHAUS (Brühl, Německo)

Jen 14 kilometrů jižně od Kolína nad Rýnem se nachází jeden s nejoblíbenějších německých parků Phantasialand. Šest tematických částí vás přivede například na Divoký západ nebo do sluncem vyprahlé Afriky. Na své si přijdou malé děti i dospělí fanoušci adrenalinu, pro něž bude velkým lákadlem jedna z nejvyhledávanějších horských drah s tajemným názvem Černá mamba. Svezete se na ní rychlostí až 80 km za hodinu. Hotel Balthasar Neumann Speiserei & Gästehaus je vzdálen pouhých pět minut jízdy autem.

Phantasialand: celodenní vstupné pro dospělé: od 1020 Kč (39,50 eur), každý narozeninový oslavenec má vstup zdarma!

Vzdálenost od českých hranic: 530 km.

LEGOLAND NĚMECKO: HOTEL HIRSCH (Günzburg, Něměcko)

V německé verzi slavného Legolandu si na své přijdou děti i rodiče. Park nabízí několik horských drah, které jako by byly postaveny z lega. Hlavním lákadlem jsou však modely všeho druhu, například evropských měst v části parku nazvané Miniland. Ty jsou postaveny z celkem 25 milionů kostek této legendární stavebnice. Nabízený hotel Hirsch vás okouzlí svou příjemnou domácí atmosférou a především postelí s nebesy.

Legoland: celodenní lístek pro dospělé: od 765 Kč (29,60 eur) při online rezervaci.

Vzdálenost od českých hranic: 300 km.

EUROPA-PARK: HOTEL RESTAURANT SCHIEBLE (Kenzingen, Německo)

Pouze několik kilometrů od francouzských hranic se nachází nejnavštěvovanější německý zábavní park Europa Park. Ve třinácti tematických částech reprezentujících vybrané evropské země najdete atrakce všeho druhu od oslňujících představení a typické gastronomie po nejvyšší „looping" (jízda hlavou dolů) na světě v rychlosti 100 km/h. Svou odvahu můžete otestovat i na jedné z nejvyšších evropských horských drah nazvané Silver Star. Hotel Restaurant Schieble je rodinný hotel založený v roce 1896, který je vybaven interiérem z masivního dřeva ve venkovském stylu.

Europa-Park: celodenní vstup pro dospělé: od 1000 Kč (39 eur)

Vzdálenost od českých hranic: 460 km.

HEIDE-PARK RESORT: NIEDERSACHSEN HOF (Bispingen, Něměcko)

Heide-Park leží 70 kilometrů jižně od Hamburku. Můžete zde vyzkoušet Colossos, nejvyšší dřevěnou horskou dráhu v Evropě a nejdelší na světě, nebo atrakci Desert Race, která vás vystřelí rychlostí sto kilometrů za hodinu během pouhých 2,4 sekundy. V současném představení „Madagaskar Live! It's Circus Time" se na jevišti potkáte se zvířecími hvězdami tohoto animovaného filmu. Hotel Niedersachsen Hof je laděn do venkovského stylu a leží ve vzdálenosti 16 km od parku.

Heide-Park Resort: celodenní vstupné pro dospělé: od 750 Kč (29 eur) při rezervaci online.

Vzdálenost od českých hranic: 475 km.

MOVIE PARK: HOTEL SCHLOSS WESTERHOLT (Herten, Německo)

Vedle nejrůznějších atrakcí, jako je například zavěšená horská dráha, nabízí Movie Park především velkolepá představení s filmovou tematikou. Další neodolatelnou atrakcí je věž, z níž si návštěvníci užijí 60metrový volný pád. Menším dětem je pak vyhrazena celá samostatná část parku nazvaná Nickland. Čtyřhvězdičkový Hotel Schloss Westerholt nabízí klasické zámecké prostředí a vlastní golfové hřiště. Dobový elegantní interiér dodává místu historickou atmosféru.

Movie Park: celodenní vstupné pro dospělé: od 800 Kč (31 eur) při rezervaci online, do 29. září 2013 obdrží každý návštěvník volný vstup na následující den.

Vzdálenost od českých hranic: 475 km.

HANSA-PARK: HOTEL MEERZEIT (Scharbeutz, Německo)

Hansa-Park leží na břehu Baltického moře, 80 kilometrů severně od Hamburku. V letních měsících tak lze návštěvu atrakcí všeho druhu spojit také s koupáním. Pokud netrpíte závratěmi, můžete se zde svézt na nejprudší horské dráze světa, užít si výhled z 85 metrů vysokého kolotoče či si prověřit svou odvahu v lanovém centru. Doporučený hotel Meerzeit se nachází pouhých několik metrů od písečné pláže a nabízí moderní pokoje.

HansaPark: celodenní vstup pro dospělé: od 800 Kč (31 eur)

Vzdálenost od českých hranic: 580 km.