V úterý zaplnila hlediště opět. A není se čemu divit. Muzikanti nemají jen dokonale vypracovanou zvukovou produkci, ale dbají také na image, které zcela odpovídá světově proslulému seskupení Beatles.

„Hrajeme tuto hudbu už osmnáct let. V Jablonci i všude jinde nás vždycky uslyší diváci naživo, žádný playback. V Česku máme hodně koncertů a Jablonec je místem, kam se rádi vracíme," představil slovenské seskupení jeden z členů František Suchanský.

Hudebníci z Košic mají za sebou i úspěšnou zahraniční prezentaci. V New Yorku zvítězili v konkurenci třiceti šesti kapel u poroty soutěže, která hodnotila nejvěrnější podání světových Beatles. Gratulovat jim přišla i sestra George Harisona, jejich image byla nadšená.

„Velký důraz dáváme na detaily našeho koncertu, hlavně na kostýmy a paruky. Na jeden z obleků jsme látku sháněli až v Americe a je věrnou kopií originálu, nechte se představit," prozradil muzikant Franta Suchanský.

Právě ten prožíval v Jablonci radost nejen z vynikajícího koncertu. Kolegové na něj totiž prozradili, že je čerstvým tatínkem dcery, která se mu před několika dny narodila.

Slovenská kapela přivezla do Jablonce vzpomínky na hudební tvorbu legendárních brouků. Známé melodie podtrhly příjemnou atmosféru posluchačů několika věkových kategorií. To potvrdil i František Suchanský: „Na naše koncerty chodí školáci až po seniory. Jedni zavzpomínají na mládí, další uslyší nový styl muziky, odlišný od toho, kterou dnes mladá generace poslouchá."

The Backwards má za sebou také televizní pořady. Úspěšně hostovali v programu Bolka Polívky. Jako předskokany je pozval na svůj megakoncert a oslavu 40. narozenin i Olympic.

„V Česku vystupujeme často. Spíš nás mrzí, že u nás v Košicích jsme příliš prostoru nedostali. Pod svícnem je největší tma, jak se říká. Prezentovali jsme se doma zatím jen na několika akcích, ale úspěch jsme měli," uvedl Suchanský.

Autor: Dagmar Březinová