„Letošní ročník výtvarné soutěže pro nás tentokrát znamenal velké finále. Získaly jsme v jedné kategorii hned dvě první místa a osmé a v druhé pak třetí a čtvrtou pozici. Zúčastnilo se celkem 130 škol," pochlubila se Jitka Jungmanová, učitelka výtvarné výchovy.

Cesta…

Letos v devátém ročníku pro ně organizátoři ze ZŠ v Moravské Třebové měli připravené téma Cesta. Účastníci v něm museli spojit svoji představivost s výtvarnou výchovou a také s prací na počítačích. „Naše práce patřily každoročně mezi deset nejlepších. Úkolu jsme se nelekly ani letos," informovala učitelka.

Plno nápadů

Vybrala pět studentek. Cesta vyvolala u každé z nich naprosto odlišné, zajímavé nápady a náměty.

Fantazie začala pracovat na plné obrátky. Tak třeba Šárka Knížková spojila téma se svým koníčkem. Věnuje se aktivně orientačním běhu.

Běh i kostry

Uvedla, že chtěla vyjádřit, jak někdy bloudí po cestách závodů, kterých už absolvovala velmi mnoho. A motivoval ji také blížící se začátek nové sezóny, kdy bude s mapou a buzolou zase běhat po cestách .

„A já jsem téma zpracovala zase jako cestu rodičů za lepším životem, ne ale za majetkem. Chtěla jsem vyjádřit lepší životní prostředí a splynutí s přírodou," uvedla svoji práci Anna Blažková.

Zorka Krykorková popsala svůj nápad takto: „Napadlo mě ztvárnit evoluci ve stopách. Představila jsem si, že okolo stop na cestě leží věci z minulé doby jako třeba kostry. Přidala jsem k nim odpadky. Má to být výzva k tomu, aby se lidé zamysleli nad ekologií." Nejmladší Vendula Paldusová ztvárnila cestu životem.