„Připravili jsme na Bramberku druhou akci pro veřejnost. V plánu máme ještě zvěřinové hody. Jedno prase jsme porcovali už včera, abychom mohli zabíjačkové speciality nabízet už od rána. A jednoho vepře jsme porazili před několika minutami," vylíčil zajímavou akci u chaty Bramberk jeden z jejich nových majitelů Richard Krützner.

Spolu se svým společníkem Martinem Škvorem vlastní Bramberk. Svůj záměr objekt zrekonstruovat, ještě vylepšit a navýšit kapacitu berou zcela vážně. Chtějí kdysi vyhlášenému zařízení vrátit jeho dobré jméno. Obrátit pozornost turistů mají v úmyslu už dříve, než až jednou, při slavnostním otevření chaty. A tak vymýšlejí a organizují.

Je libo ovárek?

Plánují různé akce, ke kterým pravá zabíjačka určitě patří „Dnešní nabídka je zabíjačková. Pro návštěvníky máme ovar, jelítka a jitrnice, také prdelačku a světlou i tmavou tlačenku, škvarky nebo křenové zelí. Nechybí ani domácí koláče. Mysleli jsme také na děti, pro které zabíjačka asi není to pravé. Pro ně jsme připravili kuřecí řízečky," vyjmenoval bohatý výběr z jídelního lístku Krützner.

Zabíjačka probíhala se vším všudy. A pod taktovkou řezníka přidali ruku k dílu také oba majitelé. Zajímavou akci doprovázela i živá hudba, takže kdo přišel, mohl se nejen dobře najíst ale i posedět při country muzice.

Bude patro a terasa

Návštěvníci měli také možnost prohlédnout si projekt, podle kterého majitelé chatu zrekonstruují. „Na dnešní akci přijel i architekt a projekt představil. Budova bude o patro a půl vyšší, abychom měli ubytovací kapacitu pro čtyřicet devět lidí. Přibude také nová terasa s výhledem na Jablonec. Věříme, že se z Bramberku určitě stane hezká a opět turisty vyhledávaná horská chata," vyslovil svoje přání Krützner.

Už dnes si na Bramberk najde cestu daleko více turistů. A vidí, že se opravdu něco děje. „Někteří si přijdou zavzpomínat a popovídat o tom, jak Bramberk kdysi fungoval. Dokonce sem dorazil i pán ze Švédska nebo turisté z Německa, kteří to tady dobře znají. Na takových lidech je vidět radost z toho, že se na Bramberk zase vrátí život," dodal jeden z majitelů.

Bramberk už ožívá

Samotná rekonstrukce teprve odstartuje. Ale už celé léto nabízel Bramberk každý den možnost občerstvení. Od října tuto službu omezí pouze na víkendy, kdy se určitě turisté na svých podzimních procházkách na Bramberk vypraví. Pro veřejnost tak přibude další cíl výletů, pro ostatní podnikatele v okolí silná konkurence, v níž obstojí jen ti nejlepší.