Unavený, ale spokojený. Tak dorazil v minulém týdnu do cíle nejtěžšího cyklistického závodu ve střední Evropě Jaroslav Jisl, první koloběžkář v historii, člen oddílu Kidokai Jablonec. Inspirován svým bratrem, vítězem z loňského MS ve footbikingu, rozhodl se poměřit své síly na nejtěžším závodě spolu s cyklisty.Nutno říci, že veleúspěšně. Čas 14 dnů 21 hodin a 3 minuty je snem mnoha zúčastněných cyklistů. Jarda skončil na skvělém 55. místě ze 129 účastníků. A to dokonce jako fyzioterapeut pomáhal cestou i soupeřům. Díky jeho tejpům mohl závod dokončit například i hlavní fyzioterapeut jablonecké nemocnice!

Pokud chceme jeho výkon srovnávat s ostatními na koloběžce, tak v loňském roce jiný koloběžkář z Plzně Václav Jún ujel pouze poloviční vzdálenost, tj. 500 mil za více než 9 dní. Poté prohlásil, že celý závod není na koloběžce možné absolvovat, přestože se na tuto akci pečlivě připravoval pod dohledem známého ultramaratonce Škorpila.

Jarda Jisl, který je bývalý běžec na lyžích, hobby hokejista a in-linista se koloběžkám věnuje poměrně krátce, ale na koloběžce jezdil samozřejmě už jako lyžař. Rád koloběžky i staví a „tuní", takže i stroj, na kterém na závod vyrazil, si stavěl z komponentů od kamarádů sám.

A příprava? Nejvíc natrénoval sám, se synem Honzou, přítelkyní Denisou, která ho na trati morálně podporovala a občas i s bratrem Richardem. O rodině Jislových se dá říci, že je to opravdu koloběžkářská rodina, vždyť na koloběžce trénují i rodiče Jaroslav a Jitka Jislovi a také děti obou bratrů mají již nějakou tu medaili z koloběžkových závodů.

A plány do budoucna? „Dáváme dohromady tréninkovou skupinu koloběžkářů pro pravidelné tréninky i občasné vyjížďky. Chceme pro zájemce uspořádat také kemp, kde budeme ukazovat, jak jezdit bezpečně efektivně a rychle a možná opět příští rok…," nechává Jaroslav Jisl otevřený prostor k jeho další účasti na 1000 miles 2014.