Přístup mezi Jabloncem a Libercem se v těchto dnech ještě více zkomplikuje.Jak Jablonecký deník již informoval, řidiče trápí nejen objížďky stavby kruhové křižovatky u bývalého Liazu, od pondělí 23. června bude výrazně omezen i provoz na silnici přes Vratislavice.

Ano, jde o rekonstrukci tramvajové trati, která si vyžádá větší rozsah dopravního omezení než dosavadní stavební práce.

V další části stavby bude celkově opraven most přes Lužickou Nisu v Jablonci , po kterém kromě tramvajové trati vede i silnice I. třídy číslo 14 do Vratislavic. „V první fázi rekonstrukce mostu, která bude probíhat od pondělí 23. června do pondělí 28. července, se opraví část přilehlá k tramvajové trati," přiblížila Markéta Dědková z odboru kanceláře hejtmana Libereckého kraje.

Z tohoto důvodu se uzavře pravý jízdní pruh ve směru od Liberce, a to pro všechna vozidla. Ve směru od Jablonce bude silnice nadále uzavřena pouze pro vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou dopravní obsluhy, autobusů linkové dopravy a MHD.

Objízdná trasa pro osobní automobily jedoucí od Liberce povede ulicemi Plynární, Pasířská, Havlíčkova, Vodní a U Nisy, kde se napojí na původní trasu ulice Liberecká nebo Budovatelů.

Autobusy linkové dopravy a náhradní dopravy za tramvaj budou jezdit uzavřeným úsekem obousměrně.

„Je nutné dbát zvýšené opatrnosti při průjezdu a sjezdu z okružní křižovatky. Autobusy pojedou v protisměru, mohlo by zde dojít ke střetu nebo ucpání zúženého místa," upozornil krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že rychlost při výjezdu z okružní křižovatky bude proto omezena na 10 km/h.

Po dokončení této fáze začnou práce na druhé straně mostu, která si opět vyžádá změnu organizace dopravy. Předpokládaný termín dokončení opravy celého mostu je 15. září.